در اولین سخنرانی پس از پیروزی در انتخابات:

بایدن: رای دهندگان به ترامپ هم آمریکایی هستند/ ما دشمن هم نیستیم

کدخبر: ۳۷۱۸۱۹
اقتصادنیوز: جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده در اولین سخنرانی پس از اعلام پیروزی بر لزوم اتحاد و اجتناب از تفرقه افکنی تاکید کرد و وعده داد که رئیس‌جمهوری برای همه آمریکایی‌ها باشد، خواه به وی رأی داده باشند یا نه.
بایدن: رای دهندگان به ترامپ هم آمریکایی هستند/ ما دشمن هم نیستیم

به گزارش اقتصادنیوز، بامداد امروز جوزف رابینت بایدن، رئیس جمهور منتخب بهمراه زوج انتخاباتی‌اش کامالا هریس معاون وی  در ویلمینگتون، ایالت دلاور سخنرانی‌های پیروزی را در برابر مردم حاضر ارائه دادند. جو بایدن در سخنانش اغلب بر ضرورت اتحاد و همدلی مردم در شرایط تفرقه انگیز کنونی تکیه داشت.

او که در جمع هوادارانش در ایالت دلاور سخن می‌گفت تاکید کرد: :من و کامالا هریس با کسب بیش از ۷۴ میلیون رای بیشترین رای را در تاریخ انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور به دست آورده‌ایم.او دموکراتی سربلند است، اما رئیس‌جمهور همه مردم آمریکا است.

بایدن در ادامه گفت: من سختی شکست را چند بار تجربه کردم، اما حالا اجازه بدهید به هم گوش کنیم. اینک زمان التیام است. انتخابات تمام شد.

اوادامه داد: ناامیدی هواداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری کنونی این کشور را درک می‌کند. او از طرفداران دونالد ترامپ خواست که به او فرصت بدهند. او همچنین از سیاهپوستان آمریکا به خاطر کمک به موفقیت کمپین او در دوره رقابت های مقدماتی تشکر کرد.

جو بایدن گفت: مردم کشور نظر خود را گفته اند. آنها ما را به یک پیروزی روشن رسانده اند – یک پیروزی قانع کننده، یک پیروزی برای ما مردم.

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا بر لزوم وحدت آمریکایی‌ها تاکید کرد و گفت دیگر ایالت‌های آبی و قرمز وجود ندارد بلکه ایالات متحده آمریکا وجود دارد. رای دهندگان به ترامپ هم امریکایی هستند. جو بایدن وعده داد که به جای اختلاف‌افکنی بین آمریکایی‌ها آنها را گردهم خواهد آورد. 

او در ادامه تصریح کرد: کشور احترام خود را در جهان باز خواهد یافت. 

بایدن از همسرش هم تشکر کرد و گفت: او بهترین بانوی اول آمریکا خواهد شد. من بدون عشق و حمایت خستگی ناپذیر جیل ، هانتر ، اشلی ، همه نوه ها و همسرانشان و همه خانواده ما در اینجا نایستاده بودم. آنها قلب من هستند. جیل یک مادر است - یک مادر نظامی - و یک مربی. او زندگی خود را وقف تعلیم و تربیت کرده است ، اما تدریس فقط کاری نیست که او انجام می دهد. از نظر مربیان آمریکایی ، این یک روز عالی است: شما یکی از خود را در کاخ سفید خواهید داشت ، و جیل یک بانوی اول عالی خواهد شد.

بایدن گفت: و من افتخار می کنم که با یک معاون رئیس جمهور خارق العاده - کمالا هریس - خدمت می کنم که به عنوان اولین زن ، اولین زن سیاه پوست ، اولین زن از نژاد جنوب آسیا و اولین دختر مهاجران تاریخ انتخاب در این کشور ثبت خواهد شد .

وی افزود:‌مدت زمان زیادی گذشته است و ما امشب به یاد همه کسانی می افتیم که سالهای زیادی برای تحقق این امر جنگیدند. اما یک بار دیگر ، آمریکا قوس جهان اخلاقی را به سمت عدالت خم کرده است.

بایدن ادامه داد: از همه کسانی که داوطلب شدند و در میانه این بیماری همه گیر نظرسنجی کردند ، مسئولان انتخابات محلی - شما شایسته تشکر ویژه از این ملت هستید. به تیم کمپین انتخاباتی خود، و همه داوطلبان ، به همه کسانی که برای ساختن این لحظه خیلی از خودشان مایه گذاشته‌اند، همه چیز را مدیون شما هستم. و به همه کسانی که از ما حمایت کردند: من به کمپینی که ساختیم و اجرا کردیم افتخار می کنم. من به ائتلافی که ما تشکیل داده ایم -گسترده ترین و متنوع ترین در تاریخ- افتخار می کنم. دموکرات ها ، جمهوری خواهان و استقلال طلبان. مترقی ، میانه رو و محافظه کار. جوان و پیر. شهری ، حومه ای و روستایی. همجنسگرا ، استریت، تراجنسیتی. سفید. لاتین‌تبار، آسیایی، بومی آمریکا. و به خصوص برای آن لحظاتی که این کمپین در کمترین حد خود بود - جامعه آمریکایی‌های آفریقایی تبار دوباره پشت من ایستاد. آنها همیشه پشت من هستند و من نیز پشت شما خواهم بود.

بایدن همچنین گفت: و برای کسانی که به رئیس جمهور ترامپ رأی دادند ، ناامیدی امشب شما را درک می کنم. من خودم چند انتخابات را باخته ام. اما حالا ، بیایید به هم فرصتی بدهیم. وقت آن است که سخنان تند را کنار بگذاریم. برای کاهش تنش. تا دوباره همدیگر را ببینیم. تا دوباره به حرف های یکدیگر گوش فرا دهیم. برای پیشرفت باید از رفتار با دشمنان خود به عنوان دشمن خود دست بکشیم. ما دشمن نیستیم. ما آمریکایی هستیم.

این زمان بهبودی آمریکا است

بایدن در پایان گفت: اکنون که این کمپین به پایان رسیده است - خواست مردم چیست؟ مأموریت ما چیست؟ من معتقدم که این چنین است: آمریکایی ها از ما خواسته اند تا نیروهای نجابت و انصاف را تقویت کنیم. برای نبردهای بزرگ زمانه ما باید نیروهای علمی و امیدبخش را به حرکت درآوریمت. نبرد برای کنترل ویروس. نبرد برای آبادانی. نبرد برای تأمین مراقبت های بهداشتی خانواده شما. نبرد برای دستیابی به عدالت نژادی و ریشه یابی نژادپرستی سیستمی در این کشور. نبرد برای نجات اقلیم. نبردی برای بازگرداندن نجابت ، دفاع از دموکراسی ، و دادن تصویر مناسب به همه در این کشور.

کار ما با کنترل COVID آغاز می شود. تا زمانی که این ویروس را کنترل نکنیم ، ما نمی توانیم اقتصاد را ترمیم کنیم ، شادابی خود را بازیابی کنیم و یا گرانبها ترین لحظات زندگی را در آغوش بگیریم - در آغوش گرفتن یک نوه ، تولد ، عروسی ، فارغ التحصیلی ، همه لحظاتی که برای ما بیشتر اهمیت دارد.

روز دوشنبه ، من گروهی از دانشمندان و متخصصان برجسته را به عنوان مشاوران دولت انتقالی برای کمک به برنامه CO2ID بایدن-هریس و تبدیل آن به یک طرح عملیاتی که از 20 ژانویه 2021 شروع می شود ، فرا می‌خوانم. این طرح در بستر علمی ساخته خواهد شد. از روی دلسوزی ، همدلی و نگرانی ساخته خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید