کدخبر: ۱۵۵۹۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قائم مقام وزیر راه در امور بین‌الملل تشریح کرد:

سرنوشت قرارداد بوئینگ در صورت بازگشت تحریم ها

قرارداد خرید هواپیما از بوئینگ در حالی امضا شد که یکی از اصلی ترین سوالات این است که تامین مالی این هواپیماها به چه صورت خواهد بود. مساله ای که برای خرید از ایرباس نیز وجود دارد. اصغر فخریه کاشان، قائم مقام وزیر راه در امور بین‌الملل در خصوص جزئیات تامین مالی این دو قرارداد که یکی امضا شده و دیگری قرار است در همین هفته امضا شود توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، قائم مقام وزیر راه در امور بین‌الملل عنوان داشت که از 80 فروند هواپیمایی که قرار است از بوئینگ خریداری شود، شش فروند آن توسط خود شرکت بوئینگ تامین مالی شده است. اما مشکل دیگری که در این مسیر وجود داشت مجوز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا بود که باید برای اجرایی شدن این قرارداد گرفته می شد. این مجوز که به مجوز اوفک مشهور است برای قرارداد بوئینگ صادر شد. هر چند با توجه به اینکه این مجوز برای دوره زمانی یک یا نهایت دو ساله صادر می شود، عملا تنها 15 فروند بوئینگ را با توجه به برنامه تولید و تحویل شرکت بوئینگ ، در بر می گیرد و برای 65 فروند باقیمانده باید مجوز جدیدی از طرف اوفک صادر شود.

البته به نظر می رسد نیاز به مجوز اوفک فرصتی را هم برای ایران فراهم کرده است. بگفته فخریه کاشان، ایران پولی که بابت پیش‌پرداخت بوئینگ‌ها می‌پردازد فعلاً در حد این 15 فروند است و برای 65 فروند بوئینگ دیگر پول پیش نمی دهد که این مورد البته به سختی در قرارداد درج شده است.

به گفته قائم مقام وزیر راه در امور بین الملل، باقیمانده بوئینگ ها یعنی 74 فروند آن به صورت اجاره به شرط تملیک به ایران داده می شود.

وی در گفتگویی با خبرگزاری فارس مورد دشواری تامین مالی در شرایط کنونی گفت: امروز فضای کشور طوری است که در دنیا ریسک‌های زیادی برای معامله با ایران قائل می‌شوند، رتبه‌بندی ایران برای سرمایه‌گذاری از سوی شرکت‌های رتبه‌بندی خارجی رتبه 6 از 7 است لذا هزینه استقراض برای ایران گران تمام می‌شود اما در آینده با کاهش رتبه ریسک و شرایط مناسب‌تر هزینه استقراض برای ایران ارزان‌تر خواهد بود، بنابراین دلیلی نداریم که خود را از الان متعهد به هزینه‌های سال‌های بعد کنیم بنابراین تأمین مابقی بوئینگ ها به سال‌های آینده موکول می‌شود تا هزینه کمتری بپردازیم. اگر شرایط کشور تا چند سال آینده بهبود یابد و بتوانیم پول‌های ارزان‌تری تهیه کنیم می‌توانیم بازپرداخت بهتری داشته باشیم.

فخریه کاشان در مورد سرنوشت قرارداد بوئینگ در صورت بازگشت تحریم ها گفت: در قرارداد با بوئینگ این مسائل به گونه‌ای حل شده است اگر برگشت تحریم‌ها رخ دهد پول پیش‌پرداخت با سود به ما برمی‌گردد. هفته گذشته اوفک راهنمای جدید و سؤال و جواب جدید منتشر کرد که حاصل تلاش وزارت خارجه ایران بود. در این راهنمای جدید اوفک به صراحت اعلام شده است که اگر قرارداد امضا شود قبل از تحریم جدید معتبر است و اگر تحریم جدیدی رخ داد طرفین شش ماه مهلت دارند که قرارداد را منفک کنند و تعهد ایران برای بازپرداخت تسهیلات وجود دارد.در این راهنمای جدید اوفک به صراحت آمده است تعهدات ادامه می‌یابد و پرداخت‌های قبلی طبق زمان‌بندی خودش انجام می‌شود. همچنین هر نوع تحریم جدید عطف به ماسبق نمی‌شود و این در قرارداد بوئینگ‌ها مدنظر است بنابراین پیش‌پرداخت‌های ما به خاطر نمی‌‌افتد.