کدخبر: ۱۵۴۰۷۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بلومبرگ: نتانیاهو از ترامپ می‌خواهد برجام را لغو نکند

بلومبرگ: نتانیاهو از ترامپ می‌خواهد برجام را لغو نکند

برخی منابع خبری گفته‌اند نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یدار با رئیس‌جمهور منتخب آمریکا از وی خواهد خواست راهبردی را به جای لغو برجام بر وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران متمرکز کند.

به گزارش فارس، شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه از قول برخی منابع با بیان اینکه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حال تدوین راهبردش در قبال ایران است به تشریح سیاست‌های احتمالی پیشنهادی وی به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا درباره تهران پرداخته است. 

دستیاران نتانیاهو می‌گویند او احتمالاً در نیمه نخست سال آینده، احتمالاً در ماه مارس با دونالد ترامپ دیدار خواهد کرد. نتانیاهو، در حال حاضر در حال تدوین راهبردهای رژیم تحت امرش با کمک مشاوران امنیت داخلی‌اش است. 

یک مقام اسرائیلی به بلومبرگ گفت انتظار می‌رود نتانیاهو بدون پیشنهاد برای لغو «برجام» از ترامپ بخواهد رویکرد سخت‌گیرانه‌تری علیه برنامه هسته‌ای ایران اتخاذ کرده و تلاش‌های هماهنگ‌تری برای مهار سیاست‌های تهران در منطقه راه‌اندازی کند. 

مقام مورد استناد «بلومبرگ» می‌گوید چنین رویکردی احتمالاً وضع تحریم‌های شدیدتر علیه برنامه موشکی ایران و تلاش‌های بیشتری برای مقابله با سیاست‌های ایران در سوریه را شامل خواهد شد.

«یاکوف آدمیرور»، مشاور امنیت داخلی بازنشسته‌شده نتانیاهو گفت: «وظیفه ضروری جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک ابرقدرت در منطقه است؛رویدادی که چند وقتی است در حال رخ دادن است. نخست‌وزیر (نتانیاهو) استدلال خواهد کرد که پیش از هر چیز آمریکا بایستی به دنبال قطع همکاری بین روسیه و ایران در منطقه باشد.»