کدخبر: ۱۵۴۱۳۴ لینک کوتاه

توضیح زیرساخت درباره نرخ مکالمه زائران

به دلیل وجود برخی ابهامات در خصوص نرخ مکالمات زائران اربعین در کشور عراق، عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت درمورد نحوه محاسبه استفاده از ابزارهای ارتباطی در این ایام توضیح داد.

به گزارش مهر، برغم آنکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعرفه تماس با کشور عراق در ایام اربعین حسینی از ۲۳ آبان ماه تا سوم آذرماه را به نصف قیمت کاهش داد و هر دقیقه مکالمه برای زائران را ۵۵۰ تومان اعلام کرد، زائران اربعین حسینی که در کشور عراق به سر می برند، مدعی شده اند که این نرخ برای آنها محاسبه نمی شود و تعرفه ارتباطات در این کشور متفاوت از آن چیزی است که پیش از این وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اعلام کرده اند.

 
اسماعیل رادکانی عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص رفع ابهام از تعرفه های ارتباطی در کشور عراق در این ایام اظهار داشت: مطابق با مذاکرات صورت گرفته میان ایران و عراق، نرخ تماس از ایران با اپراتورهای عراقی در این ایام دقیقه ای ۵۵۰ تومان شده است.
 
وی گفت: ارسال پیامک در شبکه اپراتورهای عراقی رایگان شده است و نرخ ۵۵۰ تومان به ازای هر دقیقه برای تماس های از ایران به مقصد اپراتورهای عراقی اعمال می شود و موردی مبنی بر گران تر بودن این نرخ ها مشاهده نشده است.
 
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این سوال که گفته می شود محاسبه نرخ ها با آنچه که اعلام شده بود متفاوت است و اپراتورها این تعرفه ها را اعمال نکرده اند، گفت: در مورد رومینگ سیم کارتهای ایرانی در عراق به طور متوسط نرخ مکالمات حدود ۹۰۰ تومان به ازای هر دقیقه است که اپراتورهای ایرانی جدول تعرفه های خود را اعلام کرده اند.
 
وی افزود: با این وجود درصورتی که کاربری معتقد است که این نرخ ها محاسبه نمی شود می تواند شکایت خود را به سامانه ۱۹۵ و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اعلام کند.
 
رادکانی تاکید کرد: در مورد نرخ اینترنت نیز به ازای هر مگابایت اینترنت، هزینه ای حدود ۴۴۰ تومان از مشترک اخذ می شود.
 
وی افزود: باید توجه داشت که برای این مدت زمان، هر مشترک با حدود ۵ مگابایت می تواند از اینترنت استفاده کند. چرا که تبادل پیام و ارسال عکس با حجم کم، نیازی به حجم بالای اینترنت ندارد و مشترکان باید توجه داشته باشند که در این شرایط، به حداقل ارتباطات اکتفا کنند.