کدخبر: ۱۵۵۱۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
علت لغو کنسرت در بوشهر چیست؟

علت لغو کنسرت در بوشهر چیست؟

گروه موسیقی جنوبی «آوای موج» که قرار بود در دو تاریخ ۱۵ و ۱۶ آذر ماه، به خوانندگی محمود جهان پس از سال‌ها در بوشهر به روی صحنه برود، از برگزاری شب دوم اجرای خود منع شد.

به گزارش خبرآنلاین، گروه موسیقی «آوای موج» با خواننده اصلی خود آماج عباسی و همراهی محمود جهان، کنسرت پاییزه خود را برای تاریخ 15 و 16 آذر ماه در شهر بوشهر ترتیب داده بودند که کنسرت روز دوم این گروه لغو شد.

محسن آقایی سرپرست گروه «آوای موج» با اعلام این خبر گفت: «متاسفم که عرض کنم علی رغم تمام تلاش‌ها و هماهنگی‌هایی که از حدود 6 ماه پیش با مسئولین استان در برگزاری این کنسرت انجام شده بود، باز هم نتوانستیم روز دوم این کنسرت را برگزار کنیم و شرمنده مردمی شدیم که برای روز دوم اجرا بلیت خریداری کرده بودند. ما تمام مجوز های کتبی لازم برای برگزاری کنسرت بوشهر را از اداره کل ارشاد اسلامی بوشهر و اماکن و سایر ارگانهای ذیربط داشتیم و طبق زمانبندی انجام شده، تبلیغات برگزاری کنسرت و خبررسانی‌های تاریخ برگزاری و باز شدن سایت فروش بلیت انجام شد. اما درست 48 ساعت قبل از اجرای کنسرت، تماسی با ما گرفته شد و از طریق اداره کل ارشاد استان بوشهر در نامه‌ای به ما اعلام شد که فقط در تاریخ 15 آذر ماه مجاز به برگزاری کنسرت هستیم.»

وی در تشریح دلیل این اتفاق افزود: «دلیل لغو کنسرت ما در تاریخ 16 آذر ماه نزدیکی تاریخ برگزاری کنسرت به روز 18 آذر ماه شهادت امام حسن عسکری (ع) اعلام شد. اما مایلم اشاره کنم که گروه موسیقی آوای موج در محرم و صفر امسال بیش از 10 بار اجرای مراسم سوگواری را در تهران و شهرستانها برگزار کرد و احترام و رعایت آیین ایام سوگواری در اولویت اول مردم بوشهر و بالاخص گروه موسیقی آوای موج بوده و هست.»

این هنرمند با اشاره به این موضوع ادامه داد: «اما آنچه که پذیرشش قابل هضم نیست این است که چرا بررسی این تداخل تاریخی، آن هم با فاصله دو روز، توسط مسئولین، قبل از صدور مجوز کتبی صورت نگرفته بود؟ کنسرت ما می‌توانست چهاردهم و پانزدهم آذر ماه باشد و ما هیچ مشکلی با این تاریخ یا حتی تاریخ دیگری نداشتیم. اما تاریخی که پس از هماهنگی های متعدد برای اجرای کنسرت ما از طرف اداره کل ارشاد مجاز اعلام شد، تاریخ 15 و 16 آذر ماه بود.»

سرپرست گروه موسیقی «آوای موج» در پایان خاطر نشان کرد: «من 8 سال پیش اولین کنسرتم را در شهر خودم بوشهر برگزار کردم و بعد از آن چندین اجرای سازمانی هم در آنجا داشتم. اما هواداران گروه آوای موج هم حق دارند به غیر از خواندن اخبار اجرای گروه آوای موج در پایتخت و سایرنقاط کشور، اجرای ما را در کنسرت زنده تماشا کنند. باور کنید تا به امروز ده ها بار متقاضی برگزاری کنسرت در شهر خود بوده ام و این بار هم با لغو روز دوم کنسرت آوای موج، پرونده کنسرت گروه موسیقی آوای موج با حضور محمود جهان در بوشهر با ضررمالی سنگین برای ما و تهیه کننده بسته شد. هرچند ما برای عزیزانی که بلیت های روز دوم کنسرت را خریداری کرده بودند یا صندلی جایگزین درنظرگرفتیم و یا مبلغ بلیت‌شان را برگشت دادیم اما باید به آنها حق بدهیم که آزرده خاطر باشند و من از همینجا از همه این عزیزان عذر خواهی میکنم. اما سوالی که برای من و تمام دوست داران موسیقی مطرح هست، این است که آیا با این نوع برخورد، توانی برای زنده ماندن موسیقی اصیل ایران باقی خواهد ماند؟»