کدخبر: ۱۵۹۵۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اعتراف اپل به گم شدن ایرپادهای بیسیم؛ آی او اس 10.3 به کمکتان خواهد آمد

اعتراف اپل به گم شدن ایرپادهای بیسیم؛ آی او اس ۱۰.۳ به کمکتان خواهد آمد

تنها دو هفته پس از حذف پر سر و صدای اپلیکشن Finder for AirPods، که به دارندگان نگران ایرپاد کمک می‌کرد تا دستگاه‌های صوتی بلوتوثی گم شده‌شان را پیدا کنند، اپل یک ابزار اختصاصی رسمی با عنوان Find My AirPods را درون برنامه‌ی نام آشنای Find My iPhone معرفی کرد.

شهر خبر؛ این حقیقت که اپل دست به ساخت چنین ابزاری زده است، قابل توجه می‌باشد، چرا که این نخستین باری‌ست که کوپرتینویی‌ها به احتمال گم شدن هدفون‌های بدون سیم 159 دلاری تازه عرضه شده‌شان اعتراف می‌کنند.

ابزار Find My AirPods که به عنوان بخشی از به روز رسانی آزمایشی آی او اس 10.3 ، روز سه‌شنبه‌ی گذشته برای توسعه دهندگان منتشر شد، عملکرد مشابه‌ای با اپلیکشن حذف شده‌ی مذکور دارد و با استفاده از سیگنال‌های بلوتوث، به شما در پیدا کرن ایرپادهایتان کمک می‌کند. البته از آن جایی که شرکت اپل می‌تواند به چیپ‌های بلوتوث W11 ساخته شده‌ی خود در آیفون‌هایش نیز دسترسی داشته باشد، راه حل کارآمدتری را پیش روی شما قرار می‌دهد.

این اپلیکشن از قابلیت پیش فرض ایرپادها به منظور اتصال خودکار به تمام دستگاه‌هایی که از یک حساب کاربری مشترک iCloud استفاده می‌کنند، بهره می‌گیرد تا محل قرارگیری ایرپادهایتان را حتی اگر نزدیک شما نباشند، شناسایی کند. البته این ایرپادها می‌بایست حداکثر تا نهایت برد بلوتوث (3 تا 5 متر) از یکی از دستگاه‌هایتان مثل آیپد، آیفون یا مک متصل به حساب کاربری iCloud شما فاصله داشته باشند تا ابزار بتواند آن دستگاه را پیدا کند. سپس این ابزار از طریق برنامه‌ی Find My iPhone، محل قرارگیری دستگاه نزدیک به ایرپاد را نشان می‌دهد.

ابزار Find My AirPods در اپلیکشن Find My iPhone

ایرپادهایی که نزدیک یک دستگاه هستند، اما از معرض دید خارج شده‌اند و احتمالاً یکی از آن‌ها سر خورده و لای یکی از کوسن‌های مبل رفته، همچنان قابل پیدا شدن هستند. اپل راهکاری را یافته است که ایرپادها در این مواقع صدای جیر جیر جیرجیرک را از خود دربیاورند!

تنها کافی است که از درون برنامه بر روی گزینه‌ی Play Sound لمس کنید و سپس صدای جیر جیر را دنبال نمایید تا ایرپاد یا ایرپادهای گم شده را بیابید. اگر فقط یکی از ایرپادها را گم کرده‌اید، می‌توانید صدای دیگری را قطع کنید و به دنبال گم شده‌تان بگردید.

اگر فرد دیگری مثل فرزند، برادر، همسر یا هم اتاقی‌تان، ایرپاد شما را برداشته باشد، اپلیکشن به کاربران هشدار خواهد داد، چرا که ایرپادها توانایی تشخیص قرار گرفتن در گوش را دارند. حتی اگر جیر جیر کردن ایرپادها آغاز شود، میزان بلندی صدا به صورت تدریجی افزایش پیدا خواهد کرد تا فردی که آن را در گوش خود قرار داده است، متوجه شود که زمان پس دادن این هدفون‌های بدون سیم به صاحب اصلی‌اش می‌باشد.

اگر هیچ خبری از ایرپادها و کیس آن (که می‌تواند تا 19 ساعت شارژ نگه دارد) نباشد، اپلیکشن Find My iPhone آخرین زمان و مکانی را که از ایرپادها شناسایی کرده بود، نمایش می‌دهد. اگر خوش شانس باشید، احتمالاً بتوانید هدفون‌های بی سیم خود را همان جا پیدا کنید.

نسخه‌ی آزمایشی آی او اس 10.3 برای توسعه دهندگان، چند ویژگی قابل توجه جدید دیگر را نیز در خود جای داده است. از جمله آمدن قابلیت لمس سه بعدی به آیکون اپلیکشن آب و هوا برای دسترسی سریع به پیش بینی وضعیت آب و هوا و دسترسی دستیار صوتی سیری به نتایج مسابقات کریکت لیگ برتر هندوستان و انجمن بین‌المللی کریکت.

اپل نسخه‌ی آزمایشی آی او اس 10.3 را به زودی در اختیار عموم کاربران قرار خواهد داد.