کدخبر: ۱۵۹۷۸۴ لینک کوتاه

هک دوربین‌های مداربسته واشنگتن در آستانه برگزاری تحلیف ترامپ

مقامات محلی در شهر واشنگتن از یک آبروریزی تمام عیار خبر داده و می گویند تنها چند روز قبل از برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور دوربین های نظارتی پلیس در این شهر هک شده بودند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از گیزمودو، این دوربین ‌ای نظارتی متعلق به پلیس شهر واشنگتن بوده اند و بر اساس گزارش سازمان های اطلاعاتی آمریکا 70 درصد از دوربین های مذکور هک شده و آلوده به بدافزارهای باجگیر بوده اند.

باج افزارهایی که دوربین های مداربسته واشنگتن را آلوده کرده بودند مانع از ضبط تصویر توسط آنها از 12 تا 15 ژانویه شده اند. حملات سایبری مذکور 123 دوربین ضبط ویدئویی از 187 دوربین مذکور را آلوده کرده و از کار انداخته است.

دوربین هایی که هدف این حملات قرار گرفتند همگی در اماکن عمومی نصب شده بودند.

مقامات آمریکایی برای کاهش سرشکستگی حاصل از این رسوایی می گویند این امر منجر به تهدید امنیت عموم مردم نشده است. برای حل این مشکل باجی به هکرها داده نشده و پس از کار انداخته شدن دوربین ها تمامی نرم افزارهای نصب شده بر روی آنها پاک شده و سپس کل سیستم از نو راه اندازی شده است.

تحقیقات برای شناسایی عوامل این حمله ادامه دارد. طراحی باج افزار معمولا با هدف قفل کردن برنامه یا سیستمی خاص و سپس اخاذی از مالکان و کاربران آنها صورت می گیرد.