کدخبر: ۱۶۱۰۰۵ لینک کوتاه

برانکو: موافق برگزاری شام مشترک نبودم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه مخالف برگزاری جشن بازیکنانش با بازیکنان استقلال بوده است، گفت: شرایط این دربی با بازی رفت بسیار متفاوت است و استقلال ۲۰ دقیقه اول حمله می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس با استقلال که بعدازظهر امروز در سازمان لیگ برگزار شد، در خصوص شرایط تیمش قبل از دربی گفت: همیشه به بازیکنانم می گویم که افتخار کنند از بازی در مسابقاتی مثل دربی. دوست دارم از این مسابقه لذت ببرند و شوق خود را نشان بدهند. هواداران هم این مسئله را متوجه شده اند.

وی افزود: از نمایش بزرگ و مسابقه ای که در پیش داریم خوشحالیم؛ بزرگترین مسابقه لیگ ایران با بیشترین تماشاگر در کل دنیا که برای چنین مسابقه ای حضور می یابند. در چنین شرایطی نیازی نیست که بخواهیم به بازیکنان انگیزه مضاعف تزریق کنیم.

سرمربی پرسپولیس افزود: شرایط این دربی با دربی قبل متفاوت است. هم استقلال و هم ما بعد از چند برد متوالی وارد این بازی می شویم. استقلال بعد از راهیابی به لیگ قهرمانان آسیا به دربی می آید. ما یک جنگ ورزشی خواهیم داشت. تمام تلاشمان را می کنیم تا روند بردهایمان را حفظ کنیم. استقلال هم همین کار را می کند.

برانکو درباره شرایط پرسپولیس گفت: کمال کامیابی نیا را به خاطر محرومیت و محسن ربیع خواه را به خاطر مصدومیت در اختیار نداریم ولی سایر بازیکنان مشکلی ندارند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر غیبت کمال کامیابی نیا هم گفت: جای کمال برای ما خیلی خالی است. کمال بازیکن بسیار مهمی برای ماست؛ به جرات می توان گفت بهترین بازیکن یا یکی از بهترین ها. ولی ما قائل به فرد نیستیم. هر کسی نباشد بدون او هم کار را پیش می بریم.

سرمربی پرسپولیس درباره شرایط استقلال هم تصریح کرد: استقلال نسبت به دربی رفت شرایط بهتری دارد. آنها تغییراتی هم داشته اند و جوانگرایی کرده اند. قطعا در این بازی با انگیزه متفاوتی نسبت به نیم فصل اول می آیند. آنها هم حق دارند برای خوشبینی و برد. این همان چیزی است که باعث می شود فردا انتظار بازی خوبی داشته باشیم.

برانکو در خصوص شام مشترک بازیکنان پرسپولیس و استقلال و ایجاد شائبه تساوی در دربی، تاکید کرد: قطعا این درست نیست. طبیعی است خیلی ها هر جور دلشان بخواهد فکر کنند. این جشن خواست اسپانسر بود. خودم موافق این جشن نبودم ولی این بحث مربوط به من نمی شود و در حیطه اختیارات باشگاه است. این می تواند تا حدی تمرکز را به هم بریزد. رفاقت در بازی حالی من نمی شود تا بعد از بازی! بعد از بازی دوباره با حریف دوست و رفیق هستیم.

وی درباره رکورد نباختن علیرضا منصوریان مقابل پرسپولیس تاکید کرد: من به رکوردها فکر نمی کنم. چه رکوردها باشند و چه نباشند، من فقط به بازی فکر می کنم تا بهتر بازی کنیم و برنده شویم. فقط به همین فکر می کنم.

سرمربی پرسپولیس درباره نقطه ضعف استقلال و مهدی رحمتی روی ضربات ایستگاهی تاکید کرد: خوشحالم که ضعف استقلال را به من می دهید و اطلاعاتی ارائه می دهید! توجه خاصی به این مسئله داریم اما اینطوری آقای منصوریان را ناراحت می کنید که اسرارش را فاش می کنید! هرطور که بخواهیم می توانیم درباره ضعف و قوت حرف بزنیم ولی بازیکنان نکته اصلی هستند و واکنش آنها در بازی. واکنش بازیکنان تعیین کننده است. مقابل ۱۰۰ هزار نفر در این بازی سخت می توان کار را پیش برد ولی شما خوب کاری کردید که این را پرسیدید!

برانکو درباره اینکه گفته می شود پرسپولیس به ۳ نفر وابسته است و استقلال با مهار انها موفق می شود، تصریح کرد : همه بازی را با ۱۱ نفر شروع می کنند و لیست مجموع هم ۲۰ بازیکن است. اگر آنها سه نفر را مهار کنند، ۶ هفت نفر بعدی تصمیم خواهند گرفت.

وی در خصوص تجربه کم تعدادی از بازیکنان جوان استقلال و عدم حضور در دربی های سابق تصریح کرد: همین بازیکنان جوانی که ما هم از آنها داریم، مقابل السد خیلی خوب ظاهر شدند. به عنوان بازیکن قدیمی و مربی فعلی می دانم که انگیزه و لذتی بالاتر و بهتر از این وجود ندارد و همه ما خوابش را می بینیم که مقابل ۱۰۰ هزار نفر بازی کنیم. این می تواند انگیزه مضاعفی بدهد نه اینکه بازیکنان جوان را ضعیف کند. بازیکنان جوان در این شرایط ۱۵۰ درصد انگیزه دارند.

برانکو در ادامه تاکید کرد که از دیدن تعداد زیاد خبرنگاران قبل از دربی لذت می برد و این با زمانی که پنج خبرنگار در نشست خبری هستند، فرق دارد.

وی درباره اینکه چقدر بازیکنانش برای این بازی مسئولیت پذیر هستند، تصریح کرد: هم من و هم بازیکنانم به استقلال احترام زیادی می گذاریم. این تیم بازیکنان خوبی دارد اما همزمان ما هم نشان داده ایم که تیم  عالی داریم و فضا و یکدستی خوبی بین بازیکنان وجود دارد. سزاوار این رده و صدرنشینی هستیم. از ابتدای فصل اهدافمان را اعلام کردیم. این را پنهان نمی کنیم. هر مسابقه ای که باشد در خارج یا داخل خانه؛ فقط یک هدف داریم؛ برد و بازی خوب. البته می دانیم همیشه امکانش نیست ولی این هدف مستمر و دائمی ماست.

برانکو درباره اعتراض منصوریان به زمان دربی گفت: برنامه مسابقات را پرسپولیس تدوین نکرده است. ما بلافاصله بعد از استقلال با سپاهان بازی داریم و سپاهان هم سه روز پیش بازی داشته است. استقلال بعد از دربی شش، هفت روز استراحت دارد ما چهار روز. ما این برنامه را نچیده ایم ولی اگر بخواهم نظرم بگویم ممکن است برداشت بدی صورت بگیرد.

وی در خصوص اینکه منصوریان سال گذشته قهرمانی را از پرسپولیس گرفت؛ آیا برنامه ای برای بازی تدافعی احتمالی منصوریان دارید؟ گفت: آیا منصوریان گفته است برنامه اش این است؟

خبرنگار در ادامه گفت: منصوریان به یک روزنامه گفته است اتلتیکویی بازی می کند. برانکو پاسخ داد: شما جام حذفی بارسلونا و اتلتیکو را نگاه کردید؟ آیا اتلتیکو بسته بازی کرد؟

خبرنگار در ادامه گفت: منظور ما فلسفه اتلتیکو است. برانکو گفت: فلسفه داخل زمین است. این حرفها را می توانید به یک نفر دیگر قالب کنید نه من! مطمئنم استقلال ۲۰ دقیقه اول حمله می کند.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه با توجه به تجربه اش کدام تیم می تواند پیروز دربی شود؟ گفت: دربی بازی خاصی است. دربی معیار و قانون خاصی ندارد. نمی خواهم نمونه هایش را مثال بزنم ولی تقریبا وقتی دو سال پیش آمدم، استقلال داشت برای قهرمانی می جنگید و پرسپولیس برای بقا در لیگ برتر. یادتان باشد اولین بازی که آن سال انجام دادیم، تیم ما توانست با آن شرایط استقلال را ببرد. منظورم این است که نمی توان گفت برنده تیمی است که امتیازات بیشتری دارد. این بازیکنان هستند که تصمیم گیرنده هستند و با قلب و انگیزه خود به زمین می روند. در کنار آن بازیکنان باید باهوش و صبور باشند. آنها برای دربی یک قلب داغ و یک ذهن خنک و یخ می خواهند.

برانکو درباره اینکه پرسپولیس نقاط ضعف کمی دارد ولی تیمش مقابل تیم هایی که بسته بازی می کنند در نیمه دوم به بازی احساسی روی می آورند و ممکن است بازی فردا هم با این شرایط مواجه شود؟ گفت: بازی برابر تیمی که بسته بازی می کند همیشه مشکل است نه برای پرسپولیس بلکه هر تیمی در دنیا. آنجا نشان می دهد که باید بازی را باز کرد که این کار سختی است اما ما راه حل داریم. در دربی اخیر شاید ده موقعیت خطرناک و نیمه خطرناک داشتیم. در مسابقه ای هم که با تساوی صفر به صفر تمام شد موقعیت هایمان زیاد بود.

وی افزود: خوشحالم که می گویید ضعف ما کم است. سرمربی پرسپولیس سپس به شوخی و خنده گفت: یکی از ضعفهایمان پندار خمارلو (مدیر روابط عمومی باشگاه) است که باید آنرا حل کنیم!

سرمربی پرسپولیس در پایان درباره اینکه بعضی ها مدعی هستند پرسپولیس با کمک داور و دستهای پشت پرده برنده می شود، گفت: فقط می توانم به این حرف و حدیثها بخندم. ما نشان داده ایم تا اینجا بهترین بوده ایم. دوست دارم آنکسی که این حرفها را مطرح می کند، یک بازی را نشان بدهند که داور کمکمان کرده است و یا استحقاق برد نداشته ایم. از بازیکنانم به خاطر زحماتی که کشیده اند تشکر می کنم. متاسفم که بعضی ها این حرفها را می زنند و تلاش بازیکنانم را زیر سئوال می برند ولی این مسائل همیشه خواهد بود. در مقابل این صحبتها، از بازیکنانم به خاطر تمام تلاشی که کردند تشکر می کنم. مطمئنم همینطور که بازی ها را شروع کرده ایم، به پایان می بریم و به اهدافمان می رسیم.