کدخبر: ۱۶۳۸۹۸ لینک کوتاه

برای آپدیت کردن اپلیکیشن ها در سیستم ios

احتمال حذف ۲۰۰ هزار اپلیکیشن توسط اپل

بر طبق برخی اخبار منتشر شده به نظر می رسد اپل قصد دارد با رونمایی از ios ۱۱، نزدیک به ۲۰۰ هزار اپلیکیشن را از اپ استور حذف نماید.

به گزارش خبرگزاری آریا، بنا به اعلام شرکت تحقیقات اپلیکیشن Sensor Tower، شاید اپل در آی‌اواس 11 ، حدود 187 هزار اپلیکیشن مخصوص این سیستم‌عامل را از فروشگاه‌ خود حذف کند.

اپل از چند سال قبل توسعه‌دهندگان را به آپدیت کردن اپلیکیشن‌های قدیمی تشویق می‌کند تا بدین ترتیب اپ‌های مورد اشاره با پردازنده‌های جدید 64 بیتی که از زمان معرفی آیفون 5 اس در گوشی‌های اپل مورد استفاده قرار گرفته‌اند، سازگار شوند. به نظر می‌رسد اپل قصد دارد توسعه‌دهندگان را در آی‌اواس 11 مجبور کند که اپلیکیشن‌های خود را آپدیت کنند. از اوایل سال جاری، پیام «این اپلیکیشن در نسخه‌های آینده‌ی آی‌اواس کار نخواهد کرد» در نسخه‌های آزمایشی سیستم‌عامل موبایلی اپل به نمایش درآمده است. بدین ترتیب می‌توان پیش‌بینی کرد که اپل سرانجام تصمیم گرفته است اپلیکیشن‌های قدیمی را به‌طور کامل کنار بزند.

اگرچه قدیمی شدن اپلیکیشن‌ها همیشه یکی از مشکلات شناخته‌شده‌ی اصلی در چرخه‌های توسعه‌دهندگان بوده است، اما نمی‌توان دقیقا اعلام کرد چه تعداد اپلیکیشن تحت تأثیر تغییر جدید اپل قرار خواهند گرفت. اما به لطف داده‌های جدید Sensor Tower، حالا اطلاعات خوبی از تعداد این نوع اپلیکیشن‌ها در دسترس داریم.

بدین ترتیب اگر اپل تصمیم بگیرد پشتیبانی از اپ‌های 32 بیتی را پایان دهد، حداقل 8 درصد از کل اپلیکیشن‌های موجود در اپ‌استور به‌طور یکجا از این فروشگاه حذف خواهند شد. بنا به اعلام Sensor Tower، این یعنی حدود 187 هزار اپلیکیشن تحت تأثیر این تصمیم‌گیری قرار خواهند گرفت.

در هر صورت این آمار کمی محافظه‌کارانه اعلام شده است. Sensor Tower برای به دست آوردن این داده‌ها تمام اپلیکیشن‌هایی را که از زمان معرفی آیفون 5 اس به بعد به‌روزرسانی نشده‌اند، در این لیست به‌حساب آورده است. همان‌طور که اشاره کردیم، آیفون 5 اس که در سال 2013 معرفی شد، اولین گوشی هوشمند اپل بود که به پردازنده‌ی 64 بیتی تجهیز شده بود.