کدخبر: ۱۶۷۷۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نگهداری مادام العمر معتادان در کمپ امکانپذیر نیست!

نگهداری مادام العمر معتادان در کمپ امکانپذیر نیست!

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران گفت: نمی‌شود معتادان را مادام‌العمر در کمپ‌ها و مجتمع‌های بهاران نگه داشت، ضمن اینکه نگهداری معتادان بسیار هزینه‌بر است.

مجتبی عبداللهی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه جمع‌آوری معتادان متجاهر در دستور کار شهرداری است و ما نسبت به جمع‌آوری آن‌ها اقدام می‌کنیم، افزود: اما فقط شهرداری متولی نیست. مسئولیت جمع‌آوری معتادان با شهرداری است، همین. اما ما مراکزی را نیز دیده‌ایم برای نگهداری، سم زدایی و انتقال به مجموعه‌های بهاران و از این منظر اقدامات قابل توجهی توسط شهرداری صورت گرفته است.

وی تأکید کرد: صفر تا صد مسئولیت این کار با شهرداری نیست. اعتیاد ناهنجاری است که سال‌ها ادامه دارد. باید همه دستگاه‌ها کنار هم بیایند. نگهداری معتادان و درمان آن‌ها بسیار هزینه بر است و بسیاری از دستگاه‌ها اعتبار ندارند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران اضافه کرد: خیلی از معتادان هم تهرانی نیستند و از شهرستان‌های دیگر آمدند و بسیاری از آن‌ها برای کار آمده‌اند که متأسفانه درگیر اعتیاد شده‌اند.

عبداللهی گفت: نمی‌شود که معتادها را مادام العمر نگه داشت. باید زمینه برای بازگشت معتادان ایجاد شود که شهرداری در این زمینه بویژه برای معتادان ماده ۱۵ ای بحث مجتمع‌های بهاران را دیده است.

وی با بیان این مطلب که بهاران پروسه‌ای است که معتادان در آن جا تداوم درمان دارند، آموزش می‌بینند و به خانواده‌ها بازمی‌گردند، گفت: اطمینان می‌دهیم که بحث معتادان در تهران رها نشده است و با قدرت و توان حداکثری ادامه دارد.