انتخاب رشته کارشناسی ارشد نیم ساعت دیگر آغاز می شود

کدخبر: 171489
داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون کارشناسی‌ ارشد سال 96 می‌توانند از ساعت 14 امروز، 21 خردادماه با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور، فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کنند.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، نتایج اولیه داوطلبان آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 96 در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار دارد و داوطلبانی که با توجه به نتایج اولیه، مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، تا ساعت 24 روز 25خرداد فرصت دارند فرآیند انتخاب رشته‌های تحصیلی خود را انجام دهند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون که شامل شرایط ، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است، از روز پنجشنبه 11 خرداد در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار گرفته است.

داوطلبان متقاضی رشته‌ محل‌های بورسیه دارای شرایط خاص با مطالعه دقیق شرایط و ضوابط این‌گونه رشته‌ها، فقط مجاز به انتخاب حداکثر دو کدرشته محل از این نوع کدرشته محل‌ها هستند و تاریخ دقیق اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و برنامه زمانی مصاحبه و دیگر مراحل گزینش از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش در 29 خردادماه به اطلاع همه داوطلبان می‌رسد اما انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی دانشگاه‌های شاهد و امام صادق (ع) از شرط محدودیت انتخاب حداکثر دو کدرشته‌محل رشته‌های دارای شرایط خاص و بورسیه مستثنی است.

داوطلبانی علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نیز می توانند برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته در محدوده زمانی 21 تا 25 خردادماه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org مراجعه کنند.

انتخاب رشته برای رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون به طور مجزا و از طریق این دانشگاه انجام می‌‌شود.

داوطلبانی که در یکی از رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند می‌توانند به دلخواه خود در یکی از موسسات ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شوند.

همچنین داوطلبانی که درباره مندرجات کارنامه خود سوال دارند، باید حداکثر تا تاریخ چهارم تیرماه از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش درخواست خود را ثبت کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما