کدخبر: ۱۷۲۹۵۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پاسخ به ابهامات خط ۷مترو

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: ایستگاه های بهره برداری شده در خط ۷ هواکش دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد دنیامالی در جریان بازدید از خط ۷ مترو با بیان اینکه این خط مترو از مهمترین خطوط حمل و نقل مترو محسوب می شود، افزود: خط ۷ مترو عمیق ترین خط مترو است و تقریبا از زیر ۵ خط مترو (۱،۲،۳،۴ و ۶) عبور کرده است.

وی ادامه داد: این خط که در عمق ۴۰ متری زمین ایجاد شده به شکل کاملا مکانیزه حفاری و لاینینگ شده است و یکی از باکیفیت ترین خطوط مترو محسوب می شود.

دنیامالی با بیان اینکه در حال حاضر خط ۷ به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیده است، افزود: تا اواخر امسال زمان بهره برداری از این خط افزایش یافته و تعداد واگن ها نیز بیشتر خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با اشاره به تکمیل ایستگاه های خط ۷ ، گفت: به دلیل عمق ایستگاه ها برای بهره برداری از تمامی ایستگاه ها نیاز به پله برقی است تا پله های برقی نصب نشود امکان بهره برداری وجود ندارد همچنین به گفته مسئولان مترو تا اواخر تیر ماه سر فاصله های قطارها کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین هر ماه یک ایستگاه از این خط به بهره برداری می رسد.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص کمبود هواکش ها در خط ۷ ، افزود: کسانی که این موضوع را مطرح می کنند باید از نزدیک از این خط بازدید کنند. کمیسیون عمران از تمامی اعضای شورا دعوت کرده بود تا پرسش ها و ابهامات مطرح و پاسخ داده شود در حال حاضر بر اساس مشاهدات و توضیحات داده شده تمامی ایستگاه های بهره برداری شده دارای هواکش است.

دنیامالی با تاکید بر اینکه این خط از استانداردهای لازم برخوردار است و مشکلی از نظر ایمنی ندارد، ادامه داد: کمیسیون عمران بیش از پنج بار از این خط به دلیل مشکلاتی که در زمان حفاری به خصوص در بخش مولوی وجود داشت بازدید کرده و حتی مقاومت سازی این خط که از زیر بافت فرسوده شهر عبور می کرده سبب نجات بیش از ۱۷۰ خانه فرسوده شده است.

به گفته دنیامالی، بهره برداری از ۲۲ کیلومتر خط مترو به طور همزمان کار ارزشمندی است که تلاش می شود با افزایش واگن ها مشکل سر فاصله ها نیز برطرف شود.

در این بازدید اقبال شاکری رئیس کمیته عمران شورای شهر نیز با بیان اینکه برخی اطلاعات منتقل شده از خط ۷ اطلاعات دقیقی نبوده است، گفت: اعضای کمیسیون عمران از ایستگاه شهرک غرب تا ایستگاه بسیج سوار بر این خط از نزدیک در جریان فعالیت های خط ۷ قرار گرفتند و مشکل خاصی مشاهده نشد. تمام ایستگاه های مورد بهره برداری هواکش داشته و کنترل و سیگنالینگ خط نیز در حال حاضر انجام شده و این فعالیت ها قابل تغییر است.

وی تاکید کرد: تا کف استانداردها در ایستگاه ها رعایت نشود هیچ خطی به بهره برداری نخواهد رسید. خط ۷ از عمیق ترین خطوط مترو است که تا آخر سال تکمیل می شود و امیدواریم مسافرگیری از قبل از ساعات اداری تا شب ادامه پیدا کند.