کدخبر: ۱۷۳۷۱۱ لینک کوتاه

این خوراکی ها بی اختیاری ادرار را تشدید می کند

در این مطلب با عادت های نادرستی که ممکن است منجر به بروز و تشدید بی اختیاری ادرار در شما شوند آشنا می شوید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بی اختیاری در ادرار برای هر فردی ممکن است پیش بیاید اما شیوع این بیماری در زنان بیش از مردان است که بر اثر عوامل محیطی مانند استرس دچار این امر می شوند، البته لازم به ذکر است تغییر سبک زندگی می تواند به این مشکل کمک بسزایی کند.

مصرف مایعات

تقریبا می توان گفت همه نوشیدنی ها میزان آب بدن را با لا می برند به همین دلیل ممکن است بی اختیاری را در افراد افزایش دهند در حالی که عدم مصرف نوشیدنی در طول روز نیز باعث یبوست، عفونت های ادراری و سنگ کلیه می شود، بنابراین توصیه می شود مایعات را به اندازه در طول روز مصرف کنید و اگر دچار بی اختیاری ادراری در هنگام شب هستید سعی کنید از مصرف زیاد آب در آن زمان اجتناب کنید.

قهوه و چای

قهوه و چای علاوه بر اینکه خوشمزه هستند و آرامش خاصی را برای شما به ارمغان می آورند می توانند در عین حال بزرگ ترین دشمنان شما باشد زیرا این 2نوشیدنی به دلیل مقادیر بالایی از کافئین و دیورتیک باعث تحریک مثانه و بی اختیاری می شود.

شکلات

شکلات به دلیل مقادیر بالایی از کافئین سبب تحریک مثانه و بیش فعالی آن می شود که می تواند خطرساز باشد.

قند

شیرین کننده های مصنوعی و محصولاتی مانند عسل، شربت، ذرت و غذاهای شیرین به دلیل مقادیر بالایی از شکر باعث تشدید بی اختیاری می شود.

غذاهای تند

مصرف ففل قرمز و فلفل سیاه نیز مانند موارد ذکر شده در قسمت فوق باعث تحریک مثانه و بی اختیاری می شود.

نوشیدنی های اسیدی

نوشیدنی هایی مانند گریپ فروت، پرتقال، لیمو و حتی آب گوجه فرنگی با وجود آنکه جزو مرکبات هستند و برای بدن مفید واقع می شوند اما باعث تحریک مثانه و تشدید بی اختیاری می شوند.

دارو و قرص ها

کاهش فشار خون، آرام بخش های عضلانی و دیگر آرام بخش ها ممکن است باعث بی اختیاری ادرار به خصوص در خانم ها شود.