وزیر دارایی ژاپن: حمایت توکیو از برجام

کدخبر: 179014
«تارو آسو» معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد و دارایی ژاپن در جریان دیدار «سید عباس عراقچی» معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان، اعلام کرد که دولت توکیو از برجام حمایت می کند.

به گزارش ایرنا، عراقچی که به ژاپن سفر کرده است، در ادامه دیدارهای خود در توکیو، امروز چهارشنبه با «تارو آسو» معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد و دارایی ژاپن دیدار و گفت و گو کرد.

«تارو آسو» در این دیدار ضمن اعلام حمایت دولت ژاپن از برجام و اجرای آن گفت: ژاپن درصدد توسعه روابط اقتصادی خود با ایران بوده و مصمم به رفع موانع موجود در این راه است.

معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد و دارایی ژاپن همچنین انتخاب مجدد دکتر حسن روحانی به عنوان ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد روابط دو کشور در دوره جدید گسترش بیشتری پیدا کند.

سید عباس عراقچی معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به روند توسعه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در نتیجه اجرای برجام، مشارکت گسترده شرکت های بزرگ اروپایی و آسیایی در پروژه های اقتصادی و صنعتی ایران و پشتیبانی قوی جامعه بین المللی از اجرای پایدار برجام، خواهان استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های جدیدی شد که در روابط دو کشور ایجاد شده است.

گفتنی است، عراقچی امروز همچنین «هیرو شیگه سکو» وزیر اقتصاد تجارت، صنعت و صنایع ژاپن (متی) ژاپن نیز دیدار و گفت گو کرد و مقام ژاپنی در این ملاقات تاکید کرد که دولت توکیو توسعه و ارتقاء همکاری های اقتصادی بین دو کشور را در دستور کار خود داشته و‌ حمایت های لازم در این زمینه را به عمل می آورد.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما