کدخبر: ۱۷۹۸۶۴ لینک کوتاه

آمریکا سامانه پدافند موشکی پاتریوت در کره جنوبی را به روزرسانی کرد

رسانه‌های محلی گزارش دادند آمریکا برنامه مدرن‌سازی بخش رهگیری سامانه دفاع موشکی موسوم به پاتریوت را به پایان رسانده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اسپوتنیک، روز چهارشنبه، رسانه‌های محلی گزارش دادند در پی افزایش تنش‌ها در شبه جزیره کره، آمریکا سامانه پدافند هوایی خود موسوم به «پاتریوت» در کره جنوبی را به روزرسانی کرده است.

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی کی‌بی‌اس، تیپ 35 پدافند هوایی آمریکا برنامه نوسازی 8 ماهه بخش رهگیری این سامانه دفاع موشکی را به پایان رسانده است و در این روند، 2 سامانه قدیمی جایگزین فناوری‌های جدید شده اند.

این شبکه تلویزیونی همچنین گزارش داد نیروهای آمریکایی اکنون در کره جنوبی از 12 موشک‌ PAC-2 و PAC-3 استفاده می‌‎کند.

در هفته‌های اخیر، و در پی وضع قطعنامه جدید شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه کره شمالی، تنش‌ها درباره برنامه موشکی پیونگ یانگ افزایش یافته و منجر شده است این کشور وارد جنگ لفظی با مقامات آمریکا شود. پیونگ یانگ به تازگی اعلام کرده است حمله به جزیره گوآم – که تحت کنترل آمریکا است – را مورد بررسی قرار خواهد داد.

آمریکا و کره جنوبی توافق کردند به اعمال فشار بر کره شمالی ادامه دهند و اعلام کردند اقدامات متقابل علیه این کشور می‌تواند شامل افزایش مانورهای نظامی مشترک و استقرار حجم بیشتری از تجهیزات استراتژیک آمریکا مانند افزودن به تعداد واحدهای سامانه دفاعی تاد شود.

در ماه ژوئن، چین با حمایت روسیه، نقشه راهی برای کاهش تنش‌ها در مسئله کره شمالی به نام «برنامه توقف دوجانبه» معرفی کرد که به موجب آن، در صورتی که کره شمالی آزمایش‌های موشکی خود را متوقف کند، ارتش آمریکا و کره جنوبی‌ نیز انجام مانورهای نظامی خود را متوقف خواهند کرد. این در حالی است که این طرح از جانب آمریکا رد شده است و کره شمالی نیز تا کنون درباره آن اظهار نظر نکرده است.

با این حال، «زیگمار گابریل» -- وزیر خارجه آلمان -- روز چهارشنبه در یک مکالمه تلفنی با همتای چینی خود اعلام کرد آلمان از این طرح چین حمایت می‌کند.

وی گفت آلمان از نقش مهمی که چین برای حل بحران هسته‌ای کره شمالی ایفا کرده است قدردانی می‌کند. آلمان طرح «توقف دوجانبه» چین برای حل بحران کره شمالی را درک و از آن حمایت می‌کند.