کدخبر: ۱۸۰۷۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

استاتوس های رنگی به نسخه جدید واتس اپ اضافه شد

با آپدیت و به روز رسانی اپلیکیشن واتس اپ، استاتوس های رنگی به برنامه اضافه می‌شوند.

برنامه واتس اپ همانند سایر برنامه‌های شبکه اجتماعی مانند اسنپ‌چت، اینستاگرام و فیسبوک قابلیت جدیدی را به این اپلیکیشن پیام رسان اضافه کرده است که به آن WhatsApp Status (واتساپ استاتوس) گفته می‌شود.

این قابلیت در واقع بخشی تحت عنوان Status (استاتوس) به برنامه اضافه می کند. بدین صورت شما دیگر محدود به استفاده از متن و پیام نوشتاری به عنوان استاتوس نخواهید بود و می‌توانید Emoji (شکلک) عکس یا حتی ویدیوهای مورد نظرتان را به عنوان استاتوس به اپلیکیشن ارسال کنید. این قابلیت در اپلیکیشن اسنپ چت (Snapchat) در قسمت (Snapchat Stories) نیز دیده می‌شود، با این تفاوت که واتس اپ اشاره داشته که محتوای استاتوس کاربرانش به طور کاملا رمزگذاری شده ارائه می‌شود و ضریب امنیت بالایی دارد. از طرفی استاتوس های واتس اپ برای مدت زمان ۲۴ ساعت نمایش داده می‌شوند.

شرکت واتس اپ امروز اعلام کرد که یک فرم جدید به بخش Status Update اضافه شده است که از طریق این ویژگی جدید کاربران می‌توانند با متن و پس زمینه رنگی بخش Status (استاتوس) برنامه را به روز رسانی کنند.

پیش از این کاربران در حالت ساده متن‌های خود را از طریق Status Update به اشتراک می‌گذاشتند، اما حالا می‌توانند با استفاده از پس زمینه و فونت روشن و رنگی، متن‌های خود را به اشتراک بگذارند.

شایان ذکر است؛ کاربران می توانند دسترسی افراد به استاتوس ها را از میان گزینه هایی مانند «My Contacts»، «همه مخاطب ها به جز …» و «اشتراک گذاری فقط با …» در تنظیمات حریم خصوصی (privacy) تعیین کنند.

کاربران همچنین می توانند برای شناسایی بازدیدکنندگان هر استاتوس، با لمس آیکون چشم در زیر تصویر، به مشاهده لیست افرادی که پست مورد نظر را مشاهده کرده اند، بپردازند.

 

یکی از سخنگو‌های رسمی شرکت واتس اپ در این باره گفت: «اکنون شما نیاز ندارید که تک به تک به دوستان و اعضای خانواده خود پیامی را ارسال کنید. به عنوان مثال اگر پیشنهادی برای تعطیلات دارید یا می‌خواهید یک اطلاعیه را به گروهی از دوستان خود بیان کنید، با استفاده از بخش Status Update برنامه می‌توانید پیام‌ها و اطلاعیه‌های متنی خود را با ویژگی‌های رنگی متنوع به مخاطبین خود ارسال کنید.

کاربران همچنین می توانند گزینه فونت و رنگ پس زمینه Status Update را انتخاب کنند. تصاویر این ویژگی جدید نشان می دهد که لینک‌ها نیز در پیام‌های متنی رنگی بخش Status Update نمایش داده می‌شوند. از این گذشته، امکان نظر دادن نیز فعال بوده و مخاطبان می توانند کامنت های خود را همراه با عکس، ویدیو و GIF برای صاحب اکانت ارسال کنند.

این ویژگی امروز برای پلتفرم‌های iOS و Android طی یک به روز رسانی و آپدیت منتشر شده است. علاوه بر این، کسانی که از وب کلاینت برنامه واتساپ استفاده می‌کنند، به زودی می‌توانند از این ویژگی جدید بهره‌مند شوند.

-کلیک