کدخبر: ۱۸۴۶۵۴ لینک کوتاه

همه پرسی استقلال کاتالونیا به خشونت کشیده شد / مصادره صندوق های رای از سوی پلیس + عکس

با وجود تلاش‌های گسترده دولت اسپانیا برای ممانعت از برگزاری همه‌پرسی استقلال «کاتالونیا»، این همه‌پرسی از دقایقی پیش آغاز شد.

به نوشته رسانه‌های محلی، از ساعتی پیش از آغاز همه‌پرسی صف‌هایی طولانی در برابر شعب رأی‌گیری شکل گرفته و هر لحظه بر میزان جمعیت اضافه می‌شود.

این در حالی است که دولت مرکزی اسپانیا چند هزار نیروی ضدشورش و پلیس به کاتالونیا اعزام کرده است. این نیروها دقایقی پیش از آغاز همه‌پرسی در چند شعبه با رأی‌دهندگان درگیر شده و تلاش کردند مانع از ورود آن‌ها به شعب شوند.

دولت اسپانیا که به شدت مخالف برگزاری این همه‌پرسی است و آن را غیرقانونی می‌داند، در روزهای گذشته ده‌ها مرکز رأی‌گیری را تعطیل و صندوق‌های رأی را مصادره کرده است. همین امر موجب شد تا برگزاری همه‌پرسی به مراکز معدودی که از سوی حامیان استقلال اشغال شده بود، محدود شود.

در ادامه مهمترین تحولات مربوط به همه‌پرسی آمده است:

نیروهای پلیس با ورود به شعب رأی‌گیری، با توسل به زور در حال خارج کردن حامیان استقلال از شعب و مصادره صندوق‌ها و برگه‌های رأی هستند.

وزارت کشور اسپانیا اعلام کرد نیروهای پلیس و ضدشورش موظف به مصادره صندوق‌ها و برگه‌های رأی هستند و این عملیات در حال اجرا است.

کاتالونیا

با وجود تلاش نیروهای ضدشورش برای ممانعت از رأی‌گیری، همه‌پرسی در برخی شعب آغاز شد.

 در برخی مراکز رأی‌گیری، نیروهای ضدشورش که از سوی دولت اسپانیا به منطقه اعزام شده‌اند، با رأی‌دهندگان درگیر شده و تلاش می‌کنند آن‌ها را از ورود به شعب رأی‌گیری بازدارند.

با وجود مخالفت دولت اسپانیا، ده‌ها هزار نفر از اهالی کاتالونیا برای شرکت در همه‌پرسی استقلال در برابر شعب رأی‌گیری صف کشیده‌اند. همه‌پرسی ده دقیقه دیگر آغاز می‌شود.