کدخبر: ۱۸۶۶۳۷ لینک کوتاه

فاصله پرسپولیس تا قله آسیا

چهار بازی با الهلالِ فینالیست شده و بدون حتی یک برد، این معنی را می‌دهد که تیم‌های ایرانی هنوز با بهترین تیم آسیا شدن، فاصله دارند. پرسپولیس باز هم الهلال را نبرد. تساوی یک بر یک، تساوی بدون گل، شکست سنگین چهار بر صفر و حالا هم تساوی دو بر دو. پرسپولیس در این دوره از لیگ قهرمانان آسیا، چهار مرتبه فرصت داشت که الهلال را ببرد، ولی در هیچ کدام از بازی‌ها موفق نشد.

در لیگ قهرمانان آسیا که تیم‌های هر منطقه با هم رقابت می‌کنند، این فرصت را به پرسپولیس داده بود که حداقل عنوان بهترین تیم منطقه غرب آسیا را به نام خود کند. ولی پرسپولیس با پیروز نشدن در دو دیدار رفت و برگشت مقابل الهلال، فرصت رسیدن به فینال را از دست داد. پرسپولیس نه در مرحله گروهی و نه در نیمه‌نهایی موفق به شکست الهلال نشد. یعنی تیمی که با عنوان بهترین تیم منطقه غرب آسیا به فینال رسید، در چهار تقابل با پرسپولیس حتی یک بار هم از این تیم شکست نخورد. 

البته شکست دادن الهلال به همین سادگی‌ها هم نیست. الهلال در دوازده مسابقه اخیر لیگ قهرمانان آسیا از هیچ تیمی شکست نخورده. تا با این آمار به رکورد قبلی‌اش که نباختن در بیست مسابقه آسیایی است نزدیک‌تر شود. الهلال با کلین‌شیت در پنج مسابقه، بهترین آمار را در بین آسیایی‌ دارد و نسبت به همه تیم‌ها، در بازی‌های کمتری گل خورده است. یعنی پرسپولیس مقابل حریف دست و پا بسته‌ای قرار نگرفته بود، ولی به هر حال فرصت اینکه بهترین تیم منطقه غرب آسیا را به نام خودش کند هم از دست داد.

پرسپولیس با شکست الهلال در دور گروهی هم می‌توانست این ادعا را مطرح کند که فاصله زیادی با بهترین تیم غرب آسیا نداشت. ولی وقتی در چهار مسابقه، حتی یک بار هم موفق به شکست الهلال نمی‌شود، این معنی را می‌دهد که هنوز تیم‌های ایرانی با بهترین تیم آسیا شدن، فاصله دارند. این ادعا زمانی پررنگ‌تر می‌شود که پرسپولیس به عنوان بهترین تیم دو فصل اخیر لیگ برتر از عهده آن برنیامده است. 

نود