کدخبر: ۱۸۸۵۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دایی علیه پرسپولیس

بازی دیروز سایپا و پرسپولیس، دوازدهمین تقابل علی دایی به عنوان سرمربی با پرسپولیس بود.

او در تیم‌های سایپا، صبا، راه‌آهن و نفت مربی بوده و با احتساب بازی دیروز 12 بار مقابل پرسپولیس قرار گرفته است. اما نتایج او در برابر پرسپولیس اصلا تعریفی ندارد. او معمولا قبل از بازی با پرسپولیس مصاحبه‌هایی جنجالی انجام می‌دهد و هواداران پرسپولیس را تحریک می‌کند اما در دورن زمین تیمش حرفی برای گفتن ندارد و بیشتر مواقع در تقابل با پرسپولیس یک بازنده تمام‌عیار بوده است. او در 12 مصاف با پرسپولیس 6 بار مغلوب این تیم شده که 4 باخت آن در 4 تقابل اخیر به دست آمده است! حاصل 6 بازی دیگر هم 2 برد برای دایی و 4 مساوی بوده است.

اولین رویارویی‌های دایی با پرسپولیس در لیگ ششم اتفاق افتاد. جایی که او خیلی زود جانشین ورنر لورانت آلمانی در سایپا شد و به عنوان مربی–بازیکن در هر دو بازی رفت و برگشت با پرسپولیس به تساوی 2-2 رسید. در لیگ هفتم، دایی همزمان مربی تیم ملی ایران و سایپا بود و در هر دو بازی رفت و برگشت با نتیجه مشابه 1-0 مغلوب پرسپولیس شد.

در لیگ یازدهم دایی سرمربی راه‌آهن شد. بازی رفت این تیم با پرسپولیس 1-1 مساوی شد اما در بازی برگشت راه‌آهن با نتیجه عجیب 4-3 پرسپولیس را برد تا اولین پیروزی دایی مقابل سرخ‌ها رقم بخورد. واکنش‌های دایی در این بازی پس از گل‌های راه‌آهن و مصاحبه‌های بعد از بازی او، حسابی هواداران پرسپولیس را عصبانی کرد.

در لیگ دوازدهم راه‌آهن و علی دایی با نتیجه 2-0 مغلوب پرسپولیس و مانوئل ژوزه شدند اما در بازی برگشت تیم دایی موفق شد پرسپولیس یحیی گل‌محمدی را 1-0 ببرد تا دومین و آخرین برد دایی برابر پرسپولیس ثبت شود.

در لیگ پانزدهم دایی هدایت صبای قم را برعهده گرفت. بازی رفت صبا و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی 1-1 مساوی شد و انی بازی درست چند روز پس از درگذشت ناباورانه هادی نذوروزی برگزار شد و حرف های دایی بعد از بازی باز هم جنجالی بود. در بازی برگشت در قم پرسپولیس 1-0 صبای دایی را مغلوب کرد.

در لیگ شانزدهم دایی با تیم نفت دو بار در برابر پرسپولیس قرار گرفت و در هر دو بازی مغلوب شد. در ورزشگاه آزادی پرسپولیس برانکو 3-0 نفت دایی را مغلوب کرد و در بازی برگشت با اخراج دقیقه 4 دروازه‌بان جوان نفت، این تیم 2-0 به پرسپولیس باخت.

در این بازی هم سایپای دایی با نتیجه 2-0 و راحت‌تر از آنچه که پیش‌بینی می‌شد تسلیم پرسپولیس برانکو شد. این ششمین باخت دایی مقابل پرسپولیس و البته چهارمین شکست پیاپی او مقابل این تیم هم بود.