کدخبر: ۱۸۸۸۹۳ لینک کوتاه

رکورد در فروش بالای پلی استیشن ۴

سونی همچنان در فروش پلی استیشن ۴ موفق عمل می کند. گزارش مالی جدید منتشر شده از سمت سونی تا تاریخ ۳۰ سپتامبر سال جاری میلادی، نشان می دهد که سونی موفق شده تا ۶۷.۵ میلیون نسخه از کنسول پلی استیشن ۴ را به فروش برساند.

این رقم در مقابل 63.3 میلیون نسخه ای که سونی از این کنسول تا پایان یک چهارم ابتدایی سال جاری میلادی به بازار عرضه کرده بود، رقم قابل توجه ای محسوب می شود.

با توجه به عمر چهارساله پلی استیشن 4، این دستگاه با سرعت دو برابر کنسول نسل قبلی سونی یعنی پلی استیشن 3 در زمان مشابه، به فروش رفته است. پلی استیشن 3 در زمانی مشابه نسبت به پلی استیشن 4، تنها موفق به فروش جهانی 33.71 میلیون نسخه شده بود.

البته از جهت دیگر، کنسول نسل ششمی سونی یعنی پلی استیشن 2 که مقام پرفروش ترین کنسول تاریخ را نیز در اختیار دارد، در زمانی مشابه و تا سال 2004 میلادی، موفق به فروش 81.39 میلیون نسخه ای شده بود.

پلی استیشن 2، در نهایت به فروش بیش از 157 میلیون نسخه ای رسید تا مقام پرفروش ترین کنسول خانگی تاریخ را برای مدت زمانی طولانی یدک بکشد.

پلی استیشن 4 درمقایسه با رقیب خود یعنی ایکس باکس وان که تنها به فروش نزدیک به 31 میلیونی رسیده، عملکرد موفق تری داشته است. همزمان کنسول موفق نینتندو تا کنون به فروش بیش از 6 میلیون نسخه ای رسیده و کنسول نسل قبلی سونی یعنی پلی استیشن 3 نیز، بیش از 86 میلیون نسخه فروش داشته است.