کدخبر: ۱۹۳۷۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دو روایت در مورد جدال لفظی شهردار تهران و اعضای شورای شهر

باشگاه خبرنگاران جوان: صبح دیروز خبری مبنی بر بروز تنش و جدال میان شهردار تهران و اعضای شورای شهر منتشر شد، که اعضای شورای شهر نسبت به وقوع این تنش روایتهای متفاوتی داشتند.

صبح دیروز در آغازین ساعات شروع جلسه علنی شورای شهر یکی از خبرگزاریهای داخلی خبری مبنی بر بروز تنش و جدال میان اعضای شورای شهر و شهردار تهران منتشر کرد و در بیان جزئیات آن نوشت: «در جلسه امروز شهردار تهران با اعضای شورا، شهردار پاسخ یکی از اعضا را به تندی داده و در واکنش به اعتراض برخی دیگر از اعضای شورا گفته است اگر من شهردار تهران هم نباشم فرد اول کشور هستم که این سخنان او واکنش شدید یکی از اعضای شورای شهر را در پی داشته است.»

با انتشار این خبر بلافاصله پس از پایان جلسه رسمی شورا، خبرنگاران این مسئله را از زهرا نژاد بهرام عضو شورای شهر تهران جویا شدند، که او با رد اصل مسئله گفت: هر جایی که چنین خبری را منتشر کرده دروغ گفته، زیرا جلسه امروز به خوبی برگزار شد و حتی کسی هم صدایش را بلند نکرد.

گفتنی است میرلوحی یکی دیگر از اعضای شورا در پاسخ به آنچه در جلسه اعضای شورا و شهردار گذشته بود، به خبرنگاران  گفت: جلسه ما غیر علنی بوده و قرار نیست محتوای جلسه به بیرون انتقال یابد.

خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان برای روشن شدن موضوع به سراغ  زهرا صدراعظم نوری عضو دیگر شورای شهر تهران رفت تا این ماجرا را از فضای غبار آلود خارج کرده و به نتیجه ای متقن برسد.

آنچه صدراعظم نوری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران روایت کرد، متفاوت از آنچه بود که نزاد بهرام به خبرنگاران گفته بود.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه وجود جدال و اختلاف نظر امری طبیعی هست و همیشه وجود دارد، اظهار کرد: مجموعه یک خانوده مدیریت شهری است، که با یکدیگر بحث می کنند و گاهی اوقات هم با هم دعوا کرده و گاهی اوقات هم صلح می کنیم.

وی در پاسخ به اینکه مسئله مورد بحث امروز چقدر اهمیت داشته که به تنش انجامیده بیان کرد: مسئله ای که موجب تنش شد، چندان مهم نبوده، زیرا وجود این مسائل طبیعی است و جلسات باید اینگونه باشد که همه بتوانند به راحتی سخن بگویند، نظر بدهند، نقد کنند و همه ظرفیت شنیدن نقد را داشته باشند تا بتوانیم نتیجه مطلوبی کسب کنیم.