کدخبر: ۱۹۴۴۵۱ لینک کوتاه

پلیس کانادا علت مرگ مشکوک زوج میلیاردر این کشور را اعلام کرد

پلیس کانادا اعلام کرد علت مرگ میلیاردر معروف این کشور و همسر او، فشار وارد شدن به ناحیه گردن بوده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس، پس از اینکه کارشناسان تشریح در کانادا اعلام کردند علت مرگ میلیاردر معروف این کشور و همسر او، فشار وارد شدن به ناحیه گردن بوده است، بازرسان دایره قتل شهر تورنتو روند تحقیقات در این زمینه را به دست گرفتند.

پلیس کانادا روز یکشنبه بیانیه‌ای را درباره علت مرگ بری شرمن و همسر وی، زوج میلیاردر کانادایی، منتشر کرد. پلیس همچنین این دو نفر را که روز جمعه جسد آن‌ها در خانه‌ای در شمال تورنتو پیدا شده بود به عنوان بری شرمن، صاحب شرکت‌های داروسازی بزرگ و همسر وی هانی شرمن شناسایی کرد.

پلیس مرگ این دو نفر را «مشکوک» اعلام کرد، با این حال روز جمعه گفته بود نشانه‌ای از ورود به زور به داخل خانه دیده نمی‌شود.

خانواده شرمن نیز روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای از پلیس خواست تحقیقاتی کامل، گسترده و بی‌طرفانه را درباره مرگ این دو نفر آغاز کند. در این بیانیه همچنین از رسانه‌ها خواسته شد از هرگونه گمانه‌زنی درباره علت مرگ آن‌ها خودداری کنند.

شرمن در سال ۱۹۷۴ شرکت داروسازی آپوتکس را با دو نفر کارمند در تورنتو تاسیس کرد و این شرکت را به یک شرکت بزرگ داروسازی تبدیل کرد که در شرایط کنونی یازده هزار کارمند در سراسر جهان دارد. بری شرمن هدف اقدام قضائی برخی از اعضای خانواده قرار داشت که ادعا می‌کردند در طول سالیان گذشته، آن‌ها را از شرکت اخراج کرده‌اند. دادگاه این شکایت را رد کرده بود.