کدخبر: ۱۹۴۹۱۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

احضار مجرمان مجازی زلزله تهران به پلیس فتا + جزئیات

جانشین پلیس فتا تهران بزرگ از احضار ۱۸ مجرم فضای مجازی زلزله تهران خبر داد.

سرهنگ «داود معظمی گودرزی» جانشین پلیس فتا تهران بزرگ با اعلام خبر فوق بیان داشت: دقایقی پس از زمین لرزه دیشب تهران، پلیس فتا به مانند سایر پلیس‌های پایتخت در جهت برقراری امنیت سریعا وارد عمل شد.

وی گفت: از آنجا که اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع نقش مهمی در ایجاد امنیت روانی جامعه داشت این پلیس رصد فضای مجازی را در این خصوص در دستور کار خود قرار داد.

سرهنگ معظمی گودرزی ادامه داد: در گشت زنی سایبری مشاهده شد تعدادی ادمین کانال های تلگرامی و نیز صاحبان صفحات اینستاگرامی برای جذب اعضا و فالوورهای خود و نیز جذابیت بیشتر کانال ها و صفحات اخبار نادرست و پیش بینی های غیر علمی بارگذاری می کنند تا جذابیت کانال و صفحه خود را بیشتر کنند.

وی اعلام کرد: نظر به اینکه انتشار چنین اخباری منتج به تشویش افکار عمومی و مخدوش شدن امنیت روانی شهروندان می گردید و در روند اطلاع رسانی درست اخلال به وجود می آورد سریعا عوامل این پلیس طی عملیات های سایبری و شگردهای خاص مجازی کلیه نفرات را شناسایی کردند.

جانشین پلیس فتا تهران بزرگ تصریح کرد: نفراتی در این رابطه مشخص شدند که همان دیشب به آنان اخطار داده شد تا سریعا نسبت به اصلاح اطلاعات وارد شده اقدام کنند.

این مقام ارشد پلیس فتا بیان داشت: روز جاری ۱۸ نفری که در اصلاح اطلاعات ارائه شده دروغین خود اقدامی انجام ندادند گزارش آن به نظر سرپرست محترم دادسرای ناحیه ۳۱ تهران رسید.

وی افزود: حسب دستور مقام قضایی پرونده مجرمانه برای آنان تشکیل شد و رسیدگی و تحقیقات در این مورد در دست اقدام است.

سرهنگ معظمی گودرزی خاطرنشان کرد: به آن دسته از افراد و نیز فعالان حوزه اطلاع رسانی مجازی که در شرایط خاص برای منفعت شخصی با اقدامات غیرقانونی جوسازانه به مصالح عمومی جامعه خدشه وارد می کنند موکدا اعلام می گردد مراقب رفتارهای سایبری خود باشند و اخلاق رسانه ای را همواره مد نظر قرار دهند و به یاد داشته باشند پلیس فتا پایتخت به صورت شبانه روزی تحرکات آنان را در مانیتورهای خود کنترل می کند.