گذاشتن این خوراکی ها در یخچال ممنوع

کدخبر: 195434
باور همه ما این است که اگر همه غذاها را در یخچال نگهداری کنیم برای مدتی طولانی سالم و قابل استفاده می مانند غافل از این که بعضی از غذاها در فریزر سریع تر خراب می شوند. از جمله غذاهای زیر:

به گزارش بهداشت نیوز: باور همه ما این است که اگر همه غذاها را در یخچال نگهداری کنیم برای مدتی طولانی سالم و قابل استفاده می مانند غافل از این که بعضی از غذاها در فریزر سریع تر خراب می شوند. از جمله غذاهای زیر:

نگهداری غذا در یخچال

روغن زیتون

وقتی روغن زیتون در فریزر یخ می زند از حالت مایع خارج شده و ژل مانند می شود و زمانی که می خواهید روغن یخ زده را استفاده کنید باید ساعت ها منتظر بمانید تا یخ روغن آب شود. پس به جای گذاشتن آن در فریزر آن را در هوای خنک و خشک نگهداری کنید.

نگهداری غذا در یخچال

موز

موز یکی از میوه هایی است که هرگز نباید در یخچال نگهداری شود. اگر در دمای اتاق نگهداری شوند بهتر می مانند. فریزر باعث می شود فرآیند رسیده شدن میوه ها آرام تر شود. همانطور که می دانید هر چه این میوه رسیده تر باشد فواید بیشتری دارد. حتی لکه های سیاه روی موز هم برای بدن مفید است زیرا دارای ویتامین ها و مواد معدنی ضروری برای سیستم ایمنی بدن است. با گذاشتن این میوه در یخچال به اندازه کافی از فواید آن بهره مند نمی شوید.

نگهداری غذا در یخچال

سیب زمینی

سیب زمینی در مکان های خشک و تمیز و بیرون از پلاستیک یا پاکت های کاغذی بهتر می مانند. دمای یخچال نشاسته سیب زمینی را به شکر تبدیل می کند و رنگ و تازگی آن را تغییر می دهد.

نگهداری غذا در یخچال

پیاز

پیازهای سالم با پوست را باید در فضای باز و در دمای اتاق نگهداری کرد. زیرا پیاز برای این که عمر بیشتری داشته باشد نیاز به نفس کشیدن دارد و باید در معرض هوا قرار بگیرد. اما پیازهای پوست گرفته باید در یخچال و داخل ظروف دربسته نگهداری شود.

نگهداری غذا در یخچال

سیر

سیر در یخچال جوانه می زند به علاوه احتمال کپک زدن آن بیشتر می شود. البته در ظاهر آن تغییری ایجاد نمی شود اما زمانی که آن را نصف می کنید متوجه تغییرات آن می شوید.

نگهداری غذا در یخچال

نان

اگر نان خشک دوست ندارید هیچوقت آن را در یخچال نگهداری نکنید. دمای فریزر نان را خشک و کهنه می کند. بهتر است نان را در دمای اتاق نگهداری کنید.

نگهداری غذا در یخچال

قهوه

قهوه پودر شده یا نشده بهتر است در ظروف بدون هوا و در هوای خنک و تاریک نگهداری شود تا تازه تر بماند.

نگهداری غذا در یخچال

گوجه فرنگی

نگهداری گوجه فرنگی در یخچال باعث می شود طعم آن از بین برود. پس بهتر است آن را داخل سبد در دمای اتاق نگهداری کنید. با این روش نگهداری گوجه فرنگی ها رسیده تر و خوشمزه تر می شوند. با نگهداری این میوه در یخچال بافت آن تغییر می کند.

نگهداری غذا در یخچال

عسل

دلیل نگهداری غذا در یخچال ماندگاری بیشتر آن هاست. اما عسل خودش نگهدارنده دارد و در دمای اتاق هم می توانند مدت ها تازه بماند. عسل در یخچال سفت می شود و استفاده آن کمی سخت.

نگهداری غذا در یخچال

هندوانه

سطح آنتی اکسیدان این میوه چه در یخچال و چه بیرون از یخچال به یک اندازه می ماند اما در یخچال مقداری از بتاکاروتین خود را از دست می دهد. هندوانه های بریده را باید در یخچال نگهداری کنید به شرط این که روی آن کاملا پوشیده شود.

نگهداری غذا در یخچال

خیارشور

ترشی انداختن برای محافظت از غذا و بیشتر کردن عمر آن هاست. پس دلیلی به نگهداری آن ها در یخچال نیست.

نگهداری غذا در یخچال

تخم مرغ

بعضی ها معتقدند خواص طبیعی تخم مرغ چه داخل یخچال و چه بیرون از یخچال هیچ تغییری نمی کند اما به اعتقاد برخی دیگر تخم مرغ در یخچال خواص طبیعی خودش را از دست می دهد. بنابراین بهترین کار این است که تخم مرغ در بیرون از یخچال نگهداری شود. البته فقط برای چند روز.

 

تیتر یک
  • جغرافیای تورمی ایران در سال ۹۹

    بررسی تورم کشور در سال ۹۹ در استانها نشان از افزایش گرانی ها در بخش خوراکی ها نسبت به کالاهای غیر خوراکی داشته است.…

از دست ندهید
بلیط هواپیما