کدخبر: ۱۹۵۹۵۷ لینک کوتاه

این شهرها دیروز صحنه تجمع اعتراضی بودند/ در تجمعات چه گذشت؟ + عکس

فارس: تجمع های اعتراضی پنجشبه و جمعه در چند شهر کشور برگزار شد.

به دنبال تجمع اعتراضی روز پنجشنبه جمعی از مالباختگان موسسات مالی در مشهد که با شعارها و مطالبات اقتصادی مردم همراه شد، دیروز جمعه نیز برخی نقاط کشور شاهد تجمعاتی محدود بود.

گزارش خبرنگاران از شهرهای کرمانشاه، رشت، ساری، قم، قزوین و همدان حاکی از آنست که در این شهرها تجمعاتی برگزار شد که بعضا با شعار های تندی همراه بود.

بیشترین تجمع پیش از ظهر دیروز (جمعه) در کرمانشاه گزارش شد که با مداخله پلیس خاتمه یافت.

اگرچه رسانه های ضدانقلاب تلاش داشتند نشان دهند که مطالبات تجمعات دیروز سیاسی است اما گزارشهای میدانی خبرنگاران فارس، حاکی از آنست که بسیاری از مردم که نسبت وضعیت گرانی ها معترض بودند با مشاهده شعارهای سیاسی لیدرهای این تجمعات، ترجیح دادند که با شعاردهنگان همراه نشوند.

به دنبال گرانی های اخیر و همچنین ادامه ابهام در وضعیت مالباختگان موسسات مالی و اعتباری ، از ماههای گذشته تجمعات و تحصن هایی در شهر های مختلف انجام شده که  رسانه های مخالف جمهوری اسلامی تلاش می کنند این مطالبات اقتصادی را سیاسی جلوه دهند.

استانداری ها و فرمانداری های شهر های مختلف نیز با صدور اطلاعیه هایی اعلام کردند که تجمعات دیروز فاقد مجوز بوده است.

همچنین فارس در خبر دیگری نوشت: هم‌زمان با فراخوان جریان ضدانقلاب، تعدادی از افراد در میدان آزادی کرمانشاه با سر دادن شعارهایی به طرف بلوار شهید بهشتی حرکت کردند و به برخی اموال عمومی خسارت زدند.

13961008000340_Test_PhotoI

ظهر جمعه و هم‌زمان با فراخوان جریان ضدانقلاب،تعدادی از افراد در میدان آزادی و حوالی خیابان مدرس کرمانشاه با تجمع و سر دادن شعارهای «یا مرگ یا آزادی، اتحاد اتحاد، فکری به حال ما کن فلسطین را رها کن، نیروی انتظامی حمایت حمایت، نترسین نترسین ما همه با هم هستیم، نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، زندانی سیاسی آزاد باید گردد» سر دادند و به طرف بلوار شهید بهشتی حرکت کردند.

تعدادی از مردم هم بدون حضور در جمع معترضان به نظاره آن‌ها مشغول بودند.

براساس گزارش فارس، این افراد که جمعیت آن‌ها حدود 300 نفر بود به برخی اموال عمومی خسارت زدند و این تجمع در نهایت با مداخله پلیس پایان یافت.

13961008000338_Test_PhotoI