کدخبر: ۲۰۰۳۶۹ لینک کوتاه

پرفروش‌ترین برند گوشی موبایل را بشناسید

سامسونگ که در سال ۲۰۱۶ پرفروش‌ترین برند حوزه‌ی موبایل شده بود، جایگاه خود را در سال ۲۰۱۷ حفظ کرد.

دو شرکت آماری اینترنشنال دیتا و استراتژی انالیتیکس گزارش‌های فصلی و سالانه‌ی خود را از فروش گوشی‌ هوشمند در سه‌ماهه‌ی چهارم و کل سال ۲۰۱۷ منتشر کردند. بر اساس این داده‌ها، اپل با فروش ۷۷.۳ میلیون دستگاه گوشی توانست بیشترین فروش را در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۷۷ به نام خود ثبت کند؛ اما در فروش سالیانه، سامسونگ با فروش ۳۱۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند رتبه‌ی  نخست خود را در این بخش حفظ کرد.

آمار فروش گوشی 2017

از قرار معلوم، فصل منتهی به کریسمس برای چهار شرکت از پنج شرکت برتر دنیای گوشی هوشمند با کاهش میزان فروش همراه بوده است. بر اساس گزارش استراتژی انالتیکس، سه‌ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۷ بیشترین کاهش فروش تاریخ دنیای موبایل را نشان می‌دهد. در فصل چهارم سال ۲۰۱۷ میزان فروش ۴۰۰۰ میلیون دستگاه ثبت شده است؛ درحالی‌که مجموع گوشی‌های فروخته‌شده در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۶ به میزان ۴۳۸ میلیون دستگاه بود.در این بین شیائومی با تقریبا دو برابر کردن فروش  خود تحسین تحلیل‌گران را برانگیخته است. این شرکت چینی که در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۶ تنها ۱۴.۳ میلیون گوشی فروخته بود، در بازه‌ی مشابه سال ۲۰۱۷ موفق به فروش ۲۸.۱ میلیون گوشی هوشمند شده است.

آمار فروش گوشی 2017

بر اساس داده‌های دو شرکت آماری یادشده، از هر پنج گوشی فروخته‌شده در سال ۲۰۱۷، یک گوشی سامسونگ است. اپل با اختصاص دادن ۱۴.۷ درصد از سهم بازار به خود، رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین برندهای بازار جهانی موبایل را از آن خود کرد. هواوی و اوپو نیز به ترتیب در رتبه‌های سوم و چهارم قرار گرفتند تا رتبه‌بندی سال ۲۰۱۶۶ مجددا تکرار شود.

آمار فروش گوشی 2017

با اینکه داده‌های دو شرکت آماری IDC و استراتژی انالتیکس کمی با هم تفاوت دارند، هر دو شرکت تعداد کل گوشی‌های فروخته‌شده در سال ۲۰۱۷ را در حدود ۱.۵۵ میلیارد دستگاه گزارش کرده‌اند. این مقدار تقریبا برابر با همان آمار فروش سال ۲۰۱۶ است که نشان از اشباع بازار موبایل دارد.