کدخبر: ۲۰۰۶۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
توافق آمریکا و آرژانتین برای مقابله مشترک با حزب‌الله لبنان

توافق آمریکا و آرژانتین برای مقابله مشترک با حزب‌الله لبنان

وزیران امور خارجه آمریکا و آرژانتین از توافق برای مقابله مشترک با حزب الله لبنان در آمریکای لاتین خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا، در یک نشست خبری با «خورخه فایوری» همتای آرژانتینی خود، در بوئنوس آیرس گفت که موضوع مقابله با حزب الله لبنان و توقف استفاده از شبکه مالی آمریکای لاتین در سفر به این کشور مطرح شد و طرفین می‌خواهند همکاری نزدیکی در مبارزه با این پدیده داشته باشند.

آرژانتین جمعیت بزرگی از مهاجران لبنانی را در خود جای داده و مقامات آمریکا بر این گمان هستند که گروه‌های سازمان یافته در کمک مالی به گروه حزب‌الله دست دارند.

خورخه فایوری نیز با تایید لزوم همکاری برای مبارزه با حزب‌الله لبنان گفت که آمریکای لاتین سرزمین صلح است و نباید گروه‌های خارجی این وضعیت را آشفته کنند.

وزیر خارجه آمریکا در این نشست خبری گفت: در خصوص حزب‌الله، ما درباره نحوه مقابله کل منطقه با این گروه صحبت کردیم، و بایستی در رابطه با همه گروه‌های سازمان یافته از قاچاقچیان مواد مخدر، انسان و کالا گرفته تا اقدامات پولشویی، همگی به طور مشترک مبارزه کنیم، چرا که شواهدی از تامین مالی حزب‌الله توسط این گروه‌ها به چشم می‌خورد. مخصوصا درباره حضور  حزب‌الله لبنان در این منطقه مذاکراتی شد، گروهی که اقدامات آن از طریق شبکه‌های مالی در آمریکای لاتین حمایت می‌شود. لذا بر سر این موضوع توافق داشتیم که به صورت مشترک مبارزه کنیم و مشکل را از میان برداریم.

فایوری وزیر خارجه آرژانتین نیز در ادامه گفت: همان‌گونه که تیلرسون اشاره کرد، نه تنها در زمینه موضوعات دوجانبه، بلکه در زمینه تبادل اطلاعات پیرامون فعالیت‌ گروه‌هایی که از جرایم بین‌المللی برای تامین منافع خود سوء استفاده می‌کنند، بایستی همکاری نزدیکی داشته باشیم. آرژانتین به شدت علیه این گروه‌ها است.