کدخبر: ۲۰۲۸۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کارنامه بازیگر زن مشهور هند که امروز از دنیا رفت + عکس

کارنامه بازیگر زن مشهور هند که امروز از دنیا رفت + عکس

خبر آنلاین : ستاره سینمای هندوستان که سابقه بازی در ۳۰۰ فیلم سینمایی را در کارنامه داشت، هنگام شرکت در یک مراسم خانوادگی در اثر ایست قلبی درگذشت.

 سری‌ دوی هنرپیشه زن سرشناس سینمای هندوستان در 54 سالگی بر اثر ایست قلبی در دبی از دنیا رفت. خانواده این هنرمند خبر درگذشت او را تایید و اعلام کردند که او شنبه ۵ اسفند هنگام شرکت در یک مراسم خانوادگی از دنیا رفته است.

نارندرا مودی نخست وزیر هندوستان درگذشت سری دوی را تسلیت گفت. سری دوی در جنوب هندوستان به دنیا آمد و خیلی زود از چهار سالگی جلوی دوربین رفت و در نخستین فیلم سینمایی زندگی خود به زبان تامیل بازی کرد.

سری دوی

او از سال 1969 یعنی زمانی که تنها 5 سال داشت پا به دنیای بالیوود گذاشت و با فیلم «شوک» برای خودش نامی دست و پا کرد. او پس از آن به پای ثابت فیلم‌های بالیوودی تبدیل شد و طی پنج دهه در بیش از ۳۰۰ فیلم سینمایی جلوی دوربین رفت. این بازیگر آخرین بار در سال ۲۰۱۷ در فیلم «مام» بازی کرد.

«تکه‌ای از ماه»، «اولاد»، «ملکه مارها» و «آقای هند» برخی از فیلم‌های کارنامه سری دوی هستند.

این ستاره سینمای هندوستان سال ۲۰۱۳ جایزه پادما شری چهارمین نشان معتبر شهروندی هندوستان را دریافت کرد.  

سری دوی

درگذشت ناگهانی سری دوی با موجی از ناباوری در شبکه‌های اجتماعی هندوستان روبه‌رو شده است. برای نمونه پریانکا چوپرا ستاره سینمای هندوستان در این باره نوشت: «روز سیاهی است. به همه دوستداران سری دوی تسلیت می‌گویم.»