چین خواهان اقدام بی طرفانه جامعه جهانی در قبال پاکستان شد

کدخبر: 203118
وزارت خارجه چین در واکنش به درخواست آمریکا برای قرار دادن پاکستان در لیست سیاه بین المللی خواهان اقدام بی طرفانه جامعه جهانی در قبال اسلام آباد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه پاکستان، «لوکانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین طی اظهاراتی در واکنش به اقدام گروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای قرار دادن پاکستان در لیست سیاه بین المللی اعلام کرد که جامعه جهانی باید بدون جانبداری با پاکستان برخورد کند.

وی افزود: جامعه جهانی باید بی طرفانه و به دور از غرض ورزی و تعصب، تلاش های پاکستان برای مقابله با تروریسم را در نظر بگیرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه گفت که همه بر تلاش های پاکستان در راه مبارزه با تروریسم، عملیات زمینی اسلام آباد، پرداخت هزینه های سنگین و همچنین قربانیانی که در این راه داده است، واقف هستند.

لازم به ذکر است که گروه ویژه اقدام مالی یا FATF که مقر آن در پاریس است هفته گذشته طی نشستی تصمیم به قرار دادن نام پاکستان در لیست سیاه بین المللی را داشت که به دلیل مخالفت چین، ترکیه و عربستان با این اقدام، این تصمیم به مدت ۳ ماه به تعویق افتاد.

 در خواست برای قرار دادن پاکستان در لیست سیاه بین المللی با فشارهای آمریکا انجام شده و مقامات پاکستانی به شدت نسبت به این موضوع معترض هستند.

پیش بینی می‌شود با اقدام اخیر آمریکا روابط اسلام‌آباد- واشنگتن تیره تر شود و سرمایه گذاری خارجی در پاکستان هم با نوسان منفی مواجه خواهد شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما