کدخبر: ۲۰۷۰۹۹ لینک کوتاه

احتمال پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای با ادامه سیاست‌های اشتباه ترامپ

یک ناظر انتخاباتی آمریکا معتقد است ادامه سیاست‌های اشتباه دونالد ترامپ پیروزی دموکرات‌ها را در انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۱۸ به همراه دارد.

به گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت، یک ناظر انتخاباتی پیش‌بینی کرد سیاست‌های اشتباه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ممکن است کنترل جمهوری خواهان بر کنگره و سنا را تحت تاثیر قرار دهد و موجب شکست  آنها در انتخابات میان دوره ای 2018 شود.

فرانک لوتز، مشاور سیاسی و ناظر انتخاباتی آمریکایی معتقد است اگر انتخابات میان دوره ای 2018 همین امروز برگزاری شود بدون شک حزب جمهوری خواه برتری  خود را در کنگره و سنا از دست خواهد داد.

وی گفت: من فکر می کنم جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و سنا با مشکلات ریشه‌ای مواجه هستند. اگر انتخابات میان دوره ای همین امروز برگزار شود، بدون شک حزب جمهوری خواه کرسی های خود را در هر دو {مجلس نمایندگان و سنا} از دست خواهد داد و شکست خواهد خورد.

لوتز که یکی از شناخته‌شده‌ترین ناظران انتخاباتی در آمریکاست، سیاست های دونالد ترامپ را یکی از علل انزوای حزب جمهوری خواه می داند. او ادامه داد: ترامپ برای حفظ برتری جمهوری خواهان در کنگره باید بین انتقاد از کنگره به صورت کل و انتقاد از جمهوری خواهان در کنگره تفاوت قائل شود.

نتایج نظرسنجی‌های متعدد در هفته های اخیر حاکی از برتری دموکرات ها نسبت به جمهوری خواهان بوده است. نظرسنجی اخیر دانشگاه «کوئینیپیاک» که اواخر ماه مارس برگزار شد نشان می دهد، دموکرات ها با اختلاف 10 امتیاز از جمهوری خواهان پیش هستند. در حال حاضر، جمهوری خواهان 238 کرسی و دموکرات ها 192 کرسی مجلس نمایندگان را در اختیار دارند که برای پیروزی باید از 435 کرسی، نصف به علاوه یک  را از آن خود کنند.

پیش از این، جو بایدن، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا پیش‌بینی کرد دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره ای در مجلس نمایندگان در برابر جمهوری خواهان به برتری می رسند و احتمال برتری آن ها در سنا نیز زیاد است.