کدخبر: ۲۰۷۱۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

استقلال با شفر قهرمان می‌شد؟

سایت نود:اگر شفر از ابتدای فصل روی نیمکت استقلال می‌نشست این تیم می‌توانست به جای پرسپولیس جام قهرمانی را بالای سر ببرد؟

عملکرد خوب شفر در استقلال در این روزها حسابی هواداران استقلال را خوشحال کرده و روزهای خوب را بعد از مدت ها برای آن‌ها زنده کرده است. این استقلال طوفانی علاوه بر تمام خوشحالی‌ها اما یک حسرت بزرگ را هم برای هوادارانش دارد. در شرایطی که هواداران پرسپولیس سرمست از دومین قهرمانی پیاپی در حال جشن و پایکوبی هستند و برای بالابردن جام لحظه‌شماری می‌کنند، حسرت بزرگ استقلالی‌ها این است که اگر شفر از ابتدای فصل روی نیمکت این تیم می‌نشست و همین روند نتیجه‌گیری را داشت، شاید این استقلالی‌ها بودند که برای جشن قهرمانی چشم‌انتظار بودند. این تصور تا چه حد درست است؟ اگرچه نمی‌شود زمان را به عقب برگرداند و با اضافه کردن شفر به استقلال به جواب قطعی و دقیقی دست پیدا کرد اما با درنظر گرفتن میانگین امتیازات شفر می‌توان پاسخی نسبی برای این سوال پیدا کرد. آمار می‌گوید که تصور هواداران استقلال اشتباه است. یعنی اگر شفر از اولین بازی هم روی نیمکت استقلال بود با این میانگین امتیاز باز هم این پرسپولیس در پایان فصل جام‌قهرمانی را بالای سر می‌برد.

شفر از هفته نهم هدایت استقلال را برعهده داشته است و در این ۱۹ هفته ۳۹ امتیاز یعنی میانگین ۲،۰۵ از هر بازی کسب کرده است. اگر حساب کنیم که استقلال در هشت هفته نخست هم از هر بازی میانگین ۲،۰۵ امتیاز بدست می‌آورد جمع امتیازات این تیم تا این هفته به ۵۵ امتیاز می‌رسید و پرسپولیس با ۶۰ امتیاز بالاتر از این تیم قرار می‌گرفت و با توجه به میانگین امتیازی بالاتر برانکو از هر بازی، در نهایت این سرخپوشان بودند که به صدر جدول تکیه می‌زدند. تنها تفاوت شاید این بود که پرسپولیس به این راحتی و بدون رقیب کاندیدای دریافت جام نبود.