کدخبر: ۲۰۷۳۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وقوع اتفاق های حیرت انگیز در فوتبال ایران

فوتبال ایران عجایب کم ندارد. دیروز و در زمان برگزاری لیگ های یک و دسته سوم فوتبال کشور اتفاقاتی افتاد که هر کسی را انگشت به دهان می گذارد.

روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین ۹۷ یکی از روزهای شگفت‌انگیز فوتبال ایران خواهد بود. اگرچه هر روز در این فوتبال رخ‌دادهای خیره‌کننده داریم، دیروز اما دست‌کم چهار ماجرای خارق‌العاده در فوتبال ایران به وقوع پیوست که هر کدام برای گفت و گوهای هم طنز و هم غم‌انگیز مناسب است. اولین مورد در رفسنجان و در جریان بازی مس این شهر با صبای قم رخ داد. صبایی‌ها که پیش‌تر به دسته دو سقوط کرده‌اند، در هفته‌های گذشته شکست‌های سنگین و بحث‌برانگیزی را ثبت کردند و در این دیدار هم با هفت گل، بله با هفت گل از مس عقب بودند که تصمیم به ترک زمین می‌گیرند. داور و ناظران بازی مسابقه را نیمه‌تمام اعلام کردند تا بعدتر درباره نتیجه آن و جریمه‌های احتمالی صبا تصمیم‌گیری شود.

در دیگر رخ‌داد باز هم در دسته اول و در شهر تبریز، رقابت شهرداری این شهر برابر فجر سپاسی مدعی صعود به جنجال کشید و بیست دقیقه هم تعطیل شد. در جریان این رقابت ابتدا دو بازیکن شهرداری به سبک دعوای تاریخی رحمان رضایی و ناجی بداوی در تیم ملی، با هم درگیر شدند. داور یکی از این بازیکنان را از زمین اخراج کرد و پس از آن فردی با هویت نامعلوم به داور حمله کرد و با شدت گرفتن درگیری رقابت به دلیل نبود امنیت، از طرف داور بیش از بیست دقیقه تعطیل شد تا دوباره از سر گرفته شود.

باز هم در لیگ یک و در بازی راه‌آهن سقوط کرده و گل‌گهر سیرجان، داور چهارم تابلوی تعویض نداشت و برای تعویض بازیکنان دو تیم را بلند صدا می‌زد.

در اقدامی متفاوت در دسته سه فوتبال ایران هم دیدار تیم های فوتبال چوکا تالش و مقاوم فجر البرز به دلیل قمه کشی محمد رضوی بازیکن تیم مقاوم فجر البرز، لغو شد. ظاهرا اعضای تیم چوکا در حال ورود به رختکن برای تعویض لباس‌های‌شان بودند که بازیکنی از تیم میزبان با قمه به سمت‌شان حمله‌ور شده و با الفاظ ناشایست گفته است که در بازی رفت مورد فحاشی هواداران چوکا قرار گرفته و حالا قصد انتقام دارد. ناظران بازی هم پس از ختم این قائله و به دلیل نبود امنیت بازی را لغو کردند.

هنوز یک ماه از ماجرای کتک‌کاری با هوادار در دسته دو و در بندرعباس و قمه‌کشی در رقابت‌های لیگ استانی نگذشته است؛ روی برچسب «فرهنگ» آی‌اسپورت کلیک کنید و رشته این رخ‌دادها را ببینید.