سفر غیرمنتظره نماینده پوتین به تهران؛ گفت‎وگوی محرمانه لاورنتیف وشمخانی

کدخبر: 207392
اقتصادنیوز: شامگاه دیروز نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه در جریان سفر اعلام نشده وغیر منتظره خود به تهران سفر کرد و به سرعت با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. ایرنا در این باره اعلام کرد که در این جلسه در مورد آخرین تحولات سوریه و همچنین حمله اخیر اسرائیل تبادل نظر شده است.

پایگاه خبری المیادین، دیدار دیشب «الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه پوتین در امور سوریه با «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در تهران، اعلام نشده وغیرمنتظره بوده است و دو طرف همچنین در خصوص تهدیدات رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر مداخله نظامی در امور سوریه گفت‌وگوی طولانی و محرمانه ای داشته اند.

این گزارش می افزاید: این ملاقات بر خلاف روند معمول ایران در خصوص اعلام خبر ملاقات های لاورنتیف با شمخانی، انعکاس رسانه ای نداشته است.

بنا بر این گزارش، موضوع حمله اسرائیل به فرودگاه تی فور (t-4) که با کشته شدن چند مشاور نظامی ایرانی در سوریه همراه بود و همچنین تصمیمات جمهوری اسلامی در قبال این اقدام از موضوعات اصلی مطرح شده در این دیدار بوده است.

روز گذشته خبری مبنی بر آماده باش کامل نیروهای مسلح روسیه در سوریه و هشدار این کشور به رژیم صهیونیستی منتشر شده بود که حاکی از افزایش تنش میان آمریکا و روسیه و آمادگی برای پاسخگویی به هرگونه تصمیم ترامپ در مورد مداخله در سوریه است.

المصدر نیوز با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: ارتش روسیه به طور ناگهانی نیروهای خود را به حال آماده‌باش کامل جنگی درآورده است. این منبع خبری همچنین از تحرک خودروهای جنگی و سامانه های موشکی روسیه در سراسر این کشور خبر داد.

رسانه‌های ترکیه نیز اعلام کردند: جنگنده‌های روس امروز دست‌کم چهار بار بر فراز ناوشکن آمریکایی یو.اس.اس دونالد کوک، 'USS Donald Cook' مستقر در آب‌های دریای مدیترانه پرواز کردند.

 

تیتر یک
  • بازدهی هفتگی بازار سهام منفی شد

    در پایان هفته اخیر برای چهاردهمین روز کاری پیاپی شاهد خروج پول حقیقی بودیم و بازدهی هفتگی بورس باز هم منفی شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما