کدخبر: ۲۰۸۵۶۴ لینک کوتاه

وزیر امور خارجه روسیه: تصمیم‌مان درباره فروش اس ۳۰۰ به سوریه تغییر کرده است

وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد که مسکو بعد از حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به خاک سوریه، تمامی گزینه‌ها را برای دفاع از دمشق بررسی می‌کند.

به گزارش  خبرگزاری دانشجو، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگو با شبکه انگلیسی «بی. بی. سی» در ارتباط با فروش سامانه‌های «اس ۳۰۰» به سوریه تصریح کرد که بعد از حمله غرب، مسکو تمامی گزینه‌ها برای دفاع از سوریه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

پیشتر، وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که سامانه‌های دفاع هوایی روسیه که در سوریه مستقر شده بود، موفق به رهگیری ۷۱ موشک از ۱۰۳ موشکی شد که آمریکا، فرانسه و انگلیس روز ۱۴ آوریل به خاک سوریه شلیک کردند.

وزیر خارجه روسیه در این خصوص تصریح کرد: «چندین سال پیش تصمیم گرفتیم که به درخواست شرکای خود، سامانه‌های اس ۳۰۰ را در اختیار سوریه قرار ندهیم، هم‌اکنون، بعد از این اقدام تهاجمی ظالمانه آمریکا، فرانسه و بریتانیای کبیر، تمامی گزینه‌ها برای تضمین امنیت کشور سوریه را بررسی می‌کنیم».

مصاحبه لاوروف با بی بی سی دو روز بعد از آن صورت گرفت که آمریکا، فرانسه و انگلیس حملات هوایی هماهنگی را با نسبت دادن حمله شیمیایی «دوما» در «غوطه شرقی» به دمشق، به برخی اهداف سوریه انجام دادند.