کدخبر: ۲۰۸۹۵۷ لینک کوتاه

۴۸ درصد جرائم در فضای مجازی تلگرامی است!

صدرنشینی تلگرام در پرونده ۴۲۴ میلیون دلاری ارز غیرمجاز

اقتصاد نیوز : مبارزه با قاچاق ارز منجر به کشف بیش از ۴۲۴ میلیون دلار ارز غیرمجاز شده است. سردار مومنی ضمن اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق، از صدور اختاریه برای بیش از ۱۰۰ صرافی خبر داد. همچنین ۵۰ سایت و کانال غیرقانونی نیز مسدود شده اند. مومنی رشد ۴۰ درصدی جرایم فضای مجازی در سال گذشته و درگیری تلگرام در ۴۸ درصد پرونده ها، روند فضای مجازی را ناراحت کننده خطاب کرد.

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات پلیس برای مقابله با قاچاق کالا و ارز اشاره و کشف ۱۶۰ میلیون دلار و 220 میلیون یورو قاچاق خبر داد. به این ترتیب بیش از 424 میلیون دلار ارز غیرقانونی کشف شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسکندر مومنی صبح پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در ساری، با تبریک اعیاد شعبانیه و با تقدیر از مشارکت و همکاری مردم و رسانه با پلیس اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی از جمله اولویت ها است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی از همه ظرفیت ها برای حمایت از کالای ایرانی استفاده می کند گفت: مبارزه با قاچاق کالا از مهمترین ماموریت ها است و فعالیت قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا در سال ۹۷ نیز تداوم می یابد و این قرارگاه با ظرفیت بیشتر وطرح های جدیدتر با قاچاق کالا در همه ابعاد مقابله می کند.

وی حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی را ضروری دانست و مقابله با قاچاق ارز را مهم برشمرد و گفت: ۲۰۰ تیم عملیاتی برای مقابله با قاچاق و خرید و فروش غیرمجاز ارز در تهران و مناطق مختلف کشور فعال شدند و تاکنون بیش از ۱۶۰ میلیون دلار و بیش از ۲۲۰ میلیون یورو کشف و برای بیش از ۱۰۰ صرافی اخطاریه صادر شده است.

سردار مومنی ادامه داد: همچنین ۵۰ سایت و کانالی که در زمینه تبلیغ، افزایش و مباردت به خرید و فروش غیرمجاز ارز فعالیت می کردند مسدود شده است.

۴۸ درصد جرایم فضای مجازی مربوط به تلگرام است

جانشین ناجا با بیان اینکه جرایم فضای مجازی در سال گذشته بیش از ۴۰ درصد رشد یافته است این آمار را ناراحت کننده برشمرد و گفت: جرایم در فضای مجازی رو به رشد است و بیش از ۳۰ درصد جرایم مربوط به کلاهبرداری است و از مجموع جرایم، ۴۸ درصد صرفا مربوط به پیام رسان تلگرام است.

وی ادامه داد: به دلیل آنکه سرور پیام رسان تلگرام در کشور وجود ندارد و هیچ همکاری وجود ندارد، ساماندهی فضای مجازی با تقویت پلیس فتا از دیگر اولویت ها است.