کدخبر: ۲۰۹۰۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حمله شیمیایی دوما جنجال رسانه‌ای غرب است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه حمله شیمیایی که غرب مدعی است در دومای سوریه انجام شده را "نمایش و جنجال رسانه‌ای" آمریکا و متحدانش توصیف کرد.

به گزارش اقتصاد انلاین، به نقل از سانا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: اسناد و مدارک روزافزون نشان می‌دهند که هیچ حمله شیمیایی در دوما صورت نگرفته و آنچه ادعا می‌شود نمایشی بیش نیست.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اخیرا در کنفرانس مطبوعاتی با همتای هلندی‌اش اعلام کرد که کارشناسان روس هیچ آثاری از استفاده مواد شیمیایی در دوما به دست نیاورند و مسکو اسناد موثقی دارد دال بر اینکه اتهامات یک نمایش جدید با حضور سازمان‌های اطلاعات خارجی برای حمله به روسیه و سوریه است. زاخارووا به کشف کپسول‌های گاز ساخت اروپا در غوطه شرقی و آزمایشگاه ساخت تسلیحات شیمیایی متعلق به تروریست‌ها در دوما اشاره و تاکید کرد هدف واقعی حمله سه گانه غرب در سوریه هموار کردن مسیر تروریست‌ها برای رسیدن به اهدافشان و نجات آنها بود.

زاخارووا ماه گذشته میلادی نیز حمله غرب در سوریه را نقض آشکار قواعد بین‌المللی توصیف کرده و گفت: غرب اساسا به دنبال حل سیاسی بحران سوریه نیست بلکه هدف غرب تغییر اوضاع در سوریه به نفع منافع خود است.