کدخبر: ۲۰۹۲۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بطحایی: دانش‌آموزان و والدین را به پیام‌رسان‌های داخلی هدایت می‌کنیم

بطحایی: دانش‌آموزان و والدین را به پیام‌رسان‌های داخلی هدایت می‌کنیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: در حوزه دانش آموزی باید انگیزه های لازم را برای انتقال بچه ها و والدین از پیام رسان های خارجی به داخلی فراهم کنیم.

به گزارش ایرنا سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش روز شنبه در حاشیه نشست مدیران ارشد دولت در جمع خبرنگاران گفت: براساس بخشنامه ای ادارات و بخش های مختلف این وزارتخانه اجازه استفاده از پیام رسان های خارجی برای تبادل اطلاعات را ندارند و دو پیام رسان داخلی در روزهای آینده معرفی می شوند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درمورد استفاده از پیام رسان ها در این وزارتخانه و مجموعه های زیرمجموعه آن اظهارداشت: بخشنامه ای را درخصوص ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی برای تبادل اطلاعات صادر کرده ایم مبنی بر این که بخش های دولتی و ادارات اجازه استفاده از آن را ندارند. 

وی افزود: این وزارتخانه در روزهای آینده درمورد دو پیام رسان داخلی به نتیجه می رسد که در حوزه های اداری برای مبادلات و اطلاعات اداری از آنها استفاده کنند.

وی در ادامه درباره تعیین تکلیف کنکور گفت: مسئولیت اصلی کنکور با وزارت علوم است و ما نقش هماهنگ کننده با این وزارتخانه را داریم. در آخرین جلسه با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری قرار شد در جلسه ای تکلیف دروس امتحان نهایی که به عنوان سوابق تحصیلی باید در اختیار وزارت علوم قرار دهیم، روشن شود.

وی درباره بودجه نوسازی مدارس هم یادآور شد: رقم دقیق را نمی دانم چرا که هنوز برنامه آن نهایی نشده است. با تصمیماتی که در قانون بودجه 97 پیش بینی شده امیدوارم امسال در این زمینه عملکرد بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم و آن مبانی و مبادی تزریق منابع برای بخش های عمرانی امسال تحقق یابد. در تبصره های مختلف این بودجه حدود 2.5برابر اعتبارات سال گذشته پیش بینی شده است.  در بخش خیرین مدرسه ساز نیز قرار است دولت 50 درصد آن را تامین کند آن بخش هم در بودجه سال 97 با رشد قابل توجهی روبرو شده است.