کدخبر: ۲۱۰۵۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مطبوعات خارجی / 28 آوریل 2018

مطبوعات خارجی / ۲۸ آوریل ۲۰۱۸

دیلی اکسپرس: پس از انتظاری طولانی، سرانجام دونالد ترامپ به بریتانیا سفر می کند، اما به او توصیه شده که از حضور در لندن خودداری کند، زیرا برنامه ای گسترده برای اعتراض به او در جریان است.

ایندیپندنت:  گروه های مختلف به وب سایت های داعش حملات سایبری شدیدی کردند، اما این گروه تروریستی همچنان با پیروانش ارتباط برقرار می کند / کارشناسان یادآور شدند که ترامپ نقش چندانی در رقم خوردن توافق صلح دو کره نداشته – با این حال، او آن توافق را به نفع خودش مصادره کرد و گفت: «مردم آمریکا باید احساس سرافرازی کنند».

رویترز: شوخی و بغل – کیم جونگ اون در تلاش برای ترمیم وجه خود است / نیروهای صهیونیستی سه فلسطینی را در مرز غزه به شهادت رساندند و 600 تن را زخمی کردند / با وجود برخورد گرم، ترامپ و مرکل همچنان بر سر مسائل تجاری و ناتو اختلاف دارند.

نیویورک تایمز: مایک پومپیو وزیر خارجه جدید آمریکا در اولین نشست مطبوعاتی خود بدون فوت وقت به اروپا در مورد توافق هسته ای ایران هشدار داد / ناتالیا وسلنیسکایا وکیلی که گفته می شد اسنادی علیه هیلاری کلینتون دارد خیلی از آنچه تصور می شد به دولت روسیه نزدیک است – مشخص نیست که زمانی که او با ستاد ترامپ تماس گرفته نماینده چه کسی بوده است.

گاردین: تناقض در سوریه؛ آمریکا روی سر مردم بمب می ریزد، اما بعد به پناهجویان پشت می کند.