کدخبر: ۲۱۱۱۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نقاشی تازه نتانیاهو/ ایران فعالیت مخفی تسلیحات هسته ای دارد

اقتصادنیوز: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اقدامی جدید با نمایش تصاویری، ایران را به انجام فعالیت های تسلیحات هسته ای مخفی متهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که اسنادی در اختیار این رژیم است که نشان می دهد ایران پیش از برجام برای رسیدن به تسلیحات هسته ای تلاش می کرده و پس از این توافق، آن فعالیت ها را به صورت مخفیانه ادامه می دهد.

نتانیاهو چند تصویر، یک قفسه زونکن و یک قفسه دیگر لوح فشرده را به عنوان اسناد جدید و متقن از فعالیت تسلیحات هسته ای ایران نشان داد.

وی ادعا کرد که ایران اسناد مربوط به تحقیقات تسلیحات هسته ای خود را در مناطقی غیر هسته ای مخفی کرده و قصد دارد در زمان مناسب از آن ها برای ادامه ساخت بمب اتمی استفاده کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصویری از یک سوله معمولی را نشان داد و مدعی شد که ایران مواد مورد نیاز برای تولید تسلیحات هسته ای را در گاوصندوق هایی در این سوله ذخیره کرده است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ساعاتی پیش از سخنرانی و نمایش نتانیاهو در توئیتی وی را چوپان دروغگویی توصیف کرد که به رغم فضاحت نمایش کارتونی اش در مجمع عمومی سازمان ملل، درس نمی گیرد و در صدد کلاه گذاشتن بر سر مردم است.

این ادعاهای نتانیاهو در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی از روز اجرای برجام در 17 ژانویه 2016 (27 دی 1394) تا کنون 10 گزارش فصلی درباره راستی آزمایی و نظارت بر فعالیت های هسته ای ایران ذیل قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل منتشر کرده که در همه آن ها پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای تایید شده است. 

نمایش نتانیاهو همچنین همزمان شده است با تلاش های اروپا برای حفظ برجام و در حالی است که قرار است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز 22 اردیبهشت ماه جاری پیرامون تعلیق تحریم های هسته ای ایران تصمیم گیری و ماندن یا خروج کشورش از برجام را اعلام کند.