سه بعدی شدن خودروهای خودران «بی ام و»

کدخبر: 211145
اقتصادنیوز: چشم انداز خودروهای خودران بی ام و نه تنها بر پایه تکنولوژی های هوشمند است، بلکه ویژگی هایی ممتاز نسبت به خودروهای خودران مشابه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ، شاید سال ها پیش تصور این که خودروها می توانند به شکل خودران حرکت کنند بسیار عجیب و دور از دهن به نظر می رسید.

اما این روزها،این مضوع بسیار عادی و متداول شده است. اکنون گروه خودروسازی بی ام و نوعی جدید از سیستم هدایت خودروهای هوشمند خودران را در دست ساخت دارد.سیستمی  که نه تنها  موتور سیکلت های خود ران، بلکه اسکوتر ها و  انواع خودرو را پوشش می دهد. 

این نوع جدید از سیستم های خودروهای خودران به فناوری سه بعدی تصاویر مجهز است. درواقع راننده دیدی سه بعدی از مسیر پیش رو و شرایط جاده خواهد داشت.

روش کار این خودرو مبتنی بر امواج نور است. امواجی که موقعیت ها و فواصل بین خودروها را تشخیص می دهد و در نتیجه می تواند موقعیت ها را در یک دایره 4 اینچی تشخیص دهد. این سیستم سه بعدی امکان تصادف را نیز به حداقل می رساند.

 افزون بر این ها خودروی مذکور دارای سیستم رادار هوشمند است که می تواند خودرو را در شرایط مختلف پیگیری و رصد کرده و ارتباط بین خودروهای مشابه خودران را فراهم کند.

گروه خودروسازی بی ام هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص زمان ارائه این خودرو مطرح نکرده است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما