کدخبر: ۲۱۱۱۴۸ لینک کوتاه

گفتگوی تلفنی «ماکرون» و «نتانیاهو» پیرامون برجام

اقتصادنیوز :رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره یک طرح پیشنهادی برای تدوین توافقی جدید پیرامون فعالیتهای هسته ای ایران با یکدیگر گفتگو کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،«امانوئل ماکرون» و «بنیامین نتانیاهو» روز دوشنبه در یک ارتباط تلفنی درباره طرحی پیشنهادی برای تدوین یک توافق جدیدپیرامون فعالیتهای هسته ای ایران با یکدیگر گفتگو کردند.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که رئیس جمهور ماکرون در این گفتگوی تلفنی نخست وزیر رژیم صهیونیستی را در جریان «گامهای برداشته شده» در مسیر پیشبرد گفتگوها بر سر موضوعات مرتبط با برنامه های تسلیحاتی تهران قرار داد.

افزون بر این، رئیس جمهور فرانسه با اشاره به ادامه درگیریهای خونین در نوار غزه، بر لزوم تضمین امنیت در منطقه،  پرهیز از تشدید تنشها و همچنین ضرورت تضمین امنیت اسرائیل تأکید کرد.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک شوی تبلیغاتی جدید، ادعاهای واهی این رژیم علیه ایران را تکرار کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این باره ادعا کرد که ایران در منطقه شورآباد تهران، سرگرم ادامه برنامه هسته ای خود است!

نتانیاهو با نمایش سیرک مانند سی دی ها و زونکن هایی در این خصوص مدعی شد که «اینها مدارک اسرائیل از فعالیت های ایران است که با همکاری آمریکا به دست آوردیم!»

وی در ادامه یاوه گوئی های پیشین خود گفت: «امشب چیزی می‌گوییم که نشان دهد ایران چندین بار درباره فعالیت هسته ای خود دروغ گفته است. بعد از امضای توافق هسته‌ای ایران فعالیت‌های مخفی را آغاز کرد».