​فارن پالیسی: هدف آمریکا از خروج از برجام مذاکره مجدد با ایران است

کدخبر: 213433
اقتصادنیوز : نشریه فارن پالیسی در مطلبی اعلام کرد که هدف آمریکایی ها از خروج از توافق هسته ای، آوردن دوباره ایران به میز مذاکره و رسیدن به توافقی جدید است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،نشریه فارن پالیسی در مطلبی به هدف آمریکا از خروج از برجام اشاره کرد.

این گزارش می نویسد که هدف نهایی آمریکا از خروج از برجام، کشاندن دوباره ایران به پای میز مذاکره است. همچنین دولت ترامپ قصد ندارد از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کند تا تمامی تحریم ها علیه ایران را بازگرداند.

این گزارش در ادامه می گوید که سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که هدف آمریکا این است تا دوباره با ایرانی ها برای یک توافق جدید پای میز مذاکره بنشیند. ما در حال فراهم کردن زمینه ها، برای به وقوع پیوستن این امر هستیم.

فارن پالسی ادامه داد که آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از این در ۱۰ گزارش پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید کرده است. این مسئله توسط کشورهای حاضر در توافق نیز، تایید شده است.

همانطور که در بیانیه کاخ سفید اعلام شد، پس از سخنان ترامپ، روند برگرداندن تحریم های آمریکا علیه ایران، که قبلا در برجام تعلیق شده بود، بلافاصله آغاز خواهد شد. این تحریم ها مربوط به بخش های اقتصادی، از جمله انرژی، پتروشیمی و مالی است.

گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ۸ می اعلام کرد که آمریکا از توافق هسته ای با ایران خارج می شود و همچنین تحریم هایی که پس از برجام تعلیق شده بود، باز خواهد گشت. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما