جنگنده های اسرائیلی غزه را بمباران کردند

کدخبر: 214356
اقتصادنیوز: منابع محلی فلسطینی بامداد پنجشنبه گزارش دادند، جنگنده های ارتش اشغالگر قدس، منطقه «السفینه» در غرب شهر غزه را بمباران کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، جنگنده های صهیونیستی همچنین پایگاه «عسقلان» وابسته به گروه های فلسطینی را در شمال نوار غزه، هدف حملات هوایی قرار دادند.

تاکنون از تلفات احتمالی این حملات خبری منتشر نشده است.

همچنین تانک های ارتش رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب به شمال نوار غزه حمله کردند.

در همین حال، «یحیی السنوار» رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) چهارشنبه شب گفت که دفاع نظامی علیه ارتش اشغالگر در صورت ادامه محاصره غزه حق ملت فلسطین است.

وی افزود: حق داریم، برای دفاع از خود از انواع تجهیزات استفاده کنیم، اما تمایل داریم، اقدامات به صورت مسالمت آمیز ادامه پیدا کند.

نوار غزه از دوشنبه گذشته و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس که بر خلاف تمامی موازین و قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت ملل متحد است، نا آرام است.

با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، روز دوشنبه 14 می مصادف با 24 اردیبهشت در اقدامی تحریک آمیز طی مراسمی، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت. 

نظامیان صهیونیست در این روز، راهپیمایی مردم غزه در هفتادمین سالگرد «روز نکبت» (اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها) و اعتراض آنان به را به خاک خون کشیدند که در جریان حمله ارتش اشغالگر به جوانان فلسطینی، 62 فلسطینی شهید و سه هزار و 188 تن دیگر زخمی شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما