کدخبر: ۲۱۵۱۱۸ لینک کوتاه

عراقچی: مذاکره غیر برجامی نداریم

اقتصادنیوز؛ عباس عراقچی با بیان اینکه مذاکرات ما صرفا در محدوده برجام است، گفت: منافع ما از برجام براساس خواسته های ماست و ما همچنان به تعهدات خود در قالب برجام متعهد هستیم و فراتر از آن کاری نخواهیم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه در حاشیه نشست با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما هیچ مذاکره غیر برجامی با اروپایی ها نداریم اعلام کرد: کمیسیون مشترک برجام بدون حضور آمریکا و به درخواست ایران در وین در هفته جاری تشکیل می‌شود تا بررسی کنیم که چگونه باید این مسیر را ادامه بدهیم.

عراقچی افزود: هفته گذشته نشست بروکسل را داشتیم که بیانیه خوبی از طرف کشورهای اروپایی صادر شد و آنها تعهد خودشان را در ادامه برجام و تامین منافع ایران اعلام کردند.

وی گفت: همکاری‌های اروپا با ایران شامل فروش نفت و گاز و دیگر حوزه های همکاری است و ما باید ببینیم که آیا اروپایی‌ها می‌توانند این هدف ها را تامین کنند یا خیر. به نظر ما آنها و روسیه و چین جدی هستند ولی اینکه توان این کار را دارند یا خیر محل تردید جدی است و برای همین ما مذاکرات جدی را با آنها خواهیم داشت و آنها باید به ما تضمین دهند که قادر هستند منافع ایران را در برجام تامین می‌کنند.

عراقچی با بیان اینکه مذاکرات ما صرفا در محدوده برجام است، گفت: منافع ما از برجام براساس خواسته های ماست و ما همچنان به تعهدات خود در قالب برجام متعهد هستیم و فراتر از آن کاری نخواهیم کرد.