کدخبر: ۲۱۶۶۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عراقچی: برای ماندن در برجام یا خروج از آن تصمیمی گرفته نشده است

اقتصادنیوز؛ جمهوری اسلامی ایران هنوز تصمیم نگرفته که آیا در برجام باقی می‌ماند یا خیر و تصمیم گیری در این زمینه منوط به مذاکرات چند هفته آینده است که با اعضای حاضر برجام خواهیم داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر خارجه  عصر یکشنبه پس از حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، با اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام در روز جمعه با کشورهای اروپایی در وین افزود: از کشورهای اروپایی خواسته شد تا نسبت به تامین خواسته‌های ایران در برجام، بدون حضور آمریکا اقدام کنند و پیشنهادات، راهکارها و راه حل‌های عملیاتی خود را به همراه تضمین‌های مربوطه به ایران ارائه کنند تا بتوانیم تصمیم بگیریم.

عراقچی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت امور خارجه اقدامی برای جلوگیری از فرسایشی شدن مذاکرات خواهد داشت، یادآور شد: مسلما وزارت خارجه منافع ملت ایران را در نظر می‌گیرد و اگر احساس کنیم که مذاکرات به سمت فرسایشی شدن می ‌رود یا وقت تلف کردن است، طبیعتا به مذاکرات ادامه نخواهیم داد.

معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا عدم الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم و FATF منجر به اتمام برجام می‌شود یا خیر؟ گفت: این موضوعات هیچ ربطی به یکدیگر ندارند.