کدخبر: ۲۱۷۴۷۹ لینک کوتاه

بازتاب استعفای غیر منتظره زیدان از رئال مادرید

سرمربی تیم رئال مادرید در حالی دیروز از سمت خود استعفا داد که این کار بازتاب زیادی در رسانه های جهان داشت. بازیکنان این تیم و سرمربیان مختلفی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

 زین الدین زیدان دیروز در نشست خبری حاضر  شد واز استعفا خود از مسئولیت نیمکت این تیم صحبت کرد. در همین حال  سایت آس اسپانیا به نقل از El Confidencial نوشت که چند ماه قبل فدراسیون فوتبال فرانسه تصمیم گرفته است که زیدان را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور بعد از جام جهانی و به جای دشان منصوب کند.بازیکنان تیم رئال مادرید در همان ساعت های اولیه نسبت به استعفای سرمربی فرانسوی واکنش نشان دادند.

ایسکو در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام نوشت: کار با شما یک افتخار بود، هر روز یک چیز یاد می‌گرفتم. ما توانستیم در کنار هم عناوین مختلفی به دست آوریم و تاریخ‌سازی کنیم. برای تو بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

سرخیو راموس در توئیترش نوشت: به عنوان یک بازیکن و اکنون به عنوان یک سرمربی در بهترین وضعیت ممکن تصمیم گرفتی از باشگاه خداحافظی کنی، به خاطر سه سالی که در این باشگاه حضور داشتی از تو قدردانی می‌کنم. تو می‌روی اما یادت همیشه باقی خواهد ماند. تو یکی از موفق‌ترین بخش‌های تاریخ رئال مادرید عزیز ما را به ثبت رساندی.

تونی کروس نیز در اینستاگرامش از سرمربی فرانسوی تشکر کرد و دوران بازی با زیدان را یک لذت عنوان کرد.

همچنین دنی کارواخال از زیدان قدردانی کرد و در توئیترش نوشت: شما یک فرد حرفه‌ای فوق‌العاده بودید. از شما چیزهای زیادی یاد گرفتیم. برایتان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم و دوباره می‌گویم ممنون زیدان.

کاسمیرو نیز به تمجید از سرمربی پیشین رئال مادرید پرداخت و نوشت: کار کردن با الگویم به عنوان سرمربی یک افتخار بود.

کاپلو: زیدان تصمیم درستی گرفت

سرمربی پیشین رئال مادرید از زین‌الدین زیدان به عنوان یکی از بزرگترین مربیان تاریخ این باشگاه یاد کرد و تصمیم او برای استعفا را درست خواند.

 فابیو کاپلو درباره استعفای زیدان از سرمربیگری رئال مادرید گفت: به نظرم او تصمیم درستی گرفت. فکر می‌کنم فلورنتینو پرس، زیدان را در صورت عدم قهرمانی در اروپا اخراج می‌کرد.

وی ادامه داد: باشگاه دچار حاشیه شده بود و ظاهراً اختلافاتی نیز میان زیدان و پرس وجود داشت. به نظرم پرس آدمی است که وقتی تیمش برنده می‌شود، خوشحال است، اما زمانی که تیمش برنده نمی‌شود، بقیه را مقصر جلوه می‌دهد. من هم همینگونه از رئال اخراج شدم.

سرمربی پیشین رئال مادرید گفت: فکر نمی‌کنم زیدان به خاطر تیم دیگری رئال را ترک کرده باشد، چرا که الان تیم بدون مربی وجود ندارد. بعد از کسب جام‌های مختلف در این چند سال، زیدان می‌خواست به پرس نشان دهد که مجبور به ادامه مربیگری در رئال نیست و می‌تواند هرشکلی که خودش می‌خواهد ، درباره آینده‌اش تصمیم بگیرد.

کاپلو افزود: حالا باید زیدان ثابت کند که می‌تواند در تیم‌های دیگر نیز به قهرمانی برسد. او توانسته نامش را به عنوان یکی از بزرگترین مربیان تاریخ رئال مادرید ثبت کند.

وی درباره گزینه‌های سرمربیگری رئال مادرید عنوان کرد: گوتی مثل زیدانِ چند سال قبل است، اما اگر او انتخاب نشود، آن وقت فقط مائوریتسیو ساری یا آنتونیو کونته هستند.