کدخبر: ۲۱۹۴۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دیدار ترامپ -کیم بدون حضور مقام های دوطرف برگزار می شود

دیدار ترامپ -کیم بدون حضور مقام های دوطرف برگزار می شود

اقتصادنیوز:رسانه ها گزارش دادند: نشست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی امروز سه شنبه در سنگاپور به مدت ۴۵ دقیقه در غیاب مقام های ارشد دو کشور و صرفا با حضور۲ مترجم برگزار می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،از رسانه های سنگاپور، قرار است این نشست ساعت 9:15 دقیقه( به وقت محلی) صبح امروز به صورت یک به یک با حضور رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری آمریکا و مترجمان انها در محل مذاکره در هتل کاپلا در جزیره سنتوزا سنگاپور برگزار شود.

پس از این دیدارخصوصی، دو طرف با حضور سایرمقام های ارشد کره شمالی شامل وزیر امورخارجه و دفاع این کشور و آمریکا از جمله جان بولتون مشاور امنیت ملی، جان کلی رئیس کارکنان کاخ سفید و مایک پمئو وزیر امورخارجه نشست ناهار کاری برگزار می شود.

قرار است دونالد ترامپ که روز یکشنبه وارد سنگاپور شده عصر امروز پس از برگزاری یک نشست مطبوعاتی ، از طریق پایگاه هوایی 'لبارپایا' سنگاپور را به مقصد آمریکا ترک کند.

رهبر کره شمالی نیز طبق برنامه های اعلام شده پس از سه روز حضور در سنگاپور پیش از ترامپ این کشور را ترک خواهد کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته گفت که این نشست مفصل و دقیق خواهد بود و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری، معتقد است که کیم جونگ یون، رهبر کره شمالی، فرصت بی سابقه ای برای تغییر روابط و صلح و رفاه درکشور خود به دست آورده است.

«مایک پمپئو» به خبرنگاران گفت که واشنگتن آماده است به کره شمالی اطمینان کافی دهد که عاری سازی هسته ای، نتیجه بدی برای پیونگ یانگ در بر نخواهد داشت.

وی افزود: آمریکا به خلع سلاح هسته ای کامل و غیرقابل برگشت در شبه جزیره کره متعهد است .

وی همچنین گفت که موضع آمریکا در مورد خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره کاملا روشن و غیرقابل تغییر است.

در سه روز اخیر مقام های مختلف آمریکایی از جمله پمپئو و جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ ،با مقام های ارشد کره شمالی درسنگاپور حضور داشتند، پشت درهای بسته دیدارهای متعددی برگزار کردند تا رهبر کره شمالی را متقاعد به تسلیم شدن در برابر خواست های آمریکا کنند.

برخی رسانه های سنگاپوری گزارش دادند آنها یک روز پیش از نشست ترامپ- کیم بیش از هفت بار دیدار و گفت وگو داشته اند.

علاوه بر این در آستانه دیدار تاریخی ترامپ و اون، روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی روز گذشته در تماسی تلفنی با یکدیگر گفت و گو کردند. 

هیچ کس واقعا نمی داند که بعد از این نشست، چه اتفاقی روی خواهد داد. هر احتمالی وجود دارد، ممکن است بیانیه ای در مورد پایان رسمی جنگ کره صادر شود و یا با خروج غیرمنتظره یکی از طرفین از جلسه، مذاکرات به شکست انجامد.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون سران آمریکا و کره شمالی روز یکشنبه وارد سنگاپور شدند و پس از دیدارهای جداگانه و تشریفاتی با نخست وزیر سنگاپور به عنوان میزبان رویدادی که ترامپ گویا حساب ویژه روی آن باز کرده و انتظارهای فراوانی از آن برای حصول یک توافق خوب دارد، امروز وارد مذاکره مستقیم می شوند.