کدخبر: ۲۲۰۳۱۱ لینک کوتاه

اعاده حیثیت وحید و امید در تیم ملی

اقتصاد نیوز: میزان دوندگی بازیکنان لیگ برتری تیم ملی میانگینی بیشتر از حد تصور داشت و آنها توانستند در اولین بازی نمره قبولی بگیرند.

به گزارش اقتصاد نیوز وبه نقل از سایت نود، کی‌روش بیشتر از آن چیزی که پیش‌بینی می‌شد از بازیکنان داخلی در ترکیب اصلی تیم ملی ایران استفاده کرد. بازیکنانی که با وجود این که حضورشان در ترکیب اصلی نگرانی‌هایی ایجاد کرده بود اما در پایان ۹۰ دقیقه توانستند نمره قبولی بگیرند.

یکی از فاکتورهایی که بازیکنان داخلی در آن عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند میزان دوندگی بود. فاکتوری که کی‌روش پیش از جام‌جهانی نگران آن بود و در مصاحبه‌ای میزان دوندگی بازیکنان لیگ برتر را برای بازی‌های بین‌المللی کافی ندانسته بود. جالب است که سرمربی تیم‌ملی در صحبت‌هایش از وحید امیری، بازیکن پرسپولیس نام برد: «در این شرایط بازیکنانی مثل وحید امیری و سیدجلال حسینی و... نمی‌توانند برابر پرتغال و اسپانیا بازی کنند.» برانکو هم در دفاع از بازیکنان تیمش که نام آنها برده شده بود گفت اعتقاد دارد شرایط بدنی وحید امیری از ژاوی و اینیستا هم بهتر است و می‌تواند به خوبی مقابل آنها بازی کند. تیم ملی ایران هنوز مقابل اسپانیا بازی نکرده است اما در اولین بازی مقابل مراکش بازیکنان داخلی توانستند نمره قبولی بگیرند و نشان بدهند از لژیونرها نه تنها از نظر بدنی و دوندگی چیزی کمتر ندارند که حتی بعضی از آنها عملکرد بهتری هم داشته‌اند.

وحید امیری و امید ابراهیمی دو بازیکنی بودند که رتبه خوبی برای دوندگی بازیکنان بدست آوردند. وحید امیری با ۱۰،۴ کیلومتر دوندگی در ۹۰ دقیقه بالاتر از تمام بازیکنان تیم ملی قرار گرفت. امید ابراهیمی هم با میانگین ۸،۳ کیلومتر در طول ۷۹ دقیقه به نسبت دقایق حضورش بعد از کریم انصاری‌فرد و بالاتر از رامین رضاییان در رتبه سوم قرار می‌گرفت. آماری که نشان داد تصورات کی‌روش در مورد بازیکنان لیگ برتری چندان هم درست نبوده است و آنها توانستند با دوندگی بسیار بالا توانایی های خود را به نمایش بگذارند.