کدخبر: ۲۲۰۸۴۹ لینک کوتاه

«کبوتری» که مرگ را به تیم ملی فوتبال عربستان نزدیک کرد! +عکس

اقتصاد نیوز: عربستان سعودی در دیدار افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب روسیه شد تا شروعی فاجعه‌بار در مهم‌ترین رویداد فوتبال جهان داشته باشد، اما به‌نظر می‌رسد مشکلات سعودی‌ها در روسیه تنها به داخل زمین ختم نمی‌شود. عصر روز دوشنبه بازیکنان تیم ملی عربستان برای انجام دومین دیدار خود در گروه A مقابل اوروگوئه، مسکو را با یک فروند هواپیمای A۳۱۹ خطوط هواپیمایی روسیه به‌سمت روستوف ترک کردند، اما در اواسط پرواز یکی از موتورهای بال راست این هواپیما دچار حریق شد.این اتفاق البته به خیر گذشت و تیم ملی فوتبال عربستان با همین شرایط موفق به فرود در فرودگاه "دون" روستوف شد.

به گزارش اقتصاد نیوز وبه نقل از  سایت روز نو، حالا سازمان هواپیمای روسیه دلیل حادثه به وجود آمده هنگام صعود هواپیمای حامل کاروان تیم ملی فوتبال عربستان در فرودگاه روستوف را اعلام کرده است.

سازمان هواپیمای روسیه با انتشار این خبر اعلام کرد: زمانی که پرواز شماره FV1007 از فرودگاه سن پترزبورگ به محل فرود خود در شهر روستوف نزدیک شد فعالیت غیر طبیعی در موتور سمت راست هواپیمای A319 مشاهده شد که دلیل آن برخورد کبوتر بود. هواپیما با هر 2 موتورش روی باند فرودگاه روستوف فرود آمد و امنیت هیچ یک از مسافران هواپیما با خطر مواجه نشد. هواپیما در شرایط  کاملا طبیعی در فرودگاه روستوف به زمین نشست و اخبار منتشر شده درباره آتش‌سوزی موتور سمت راست هواپیما حقیقت ندارد.