کدخبر: ۲۲۲۶۵۵ لینک کوتاه

تشکر دیپلماتیک به دلیل پیروزی در جام جهانی فوتبال! +عکس

​اقتصاد نیوز: مردم مکزیک پس از صعود تیم ملی کشورشان به لطف پیروزی تیم ملی فوتبال کره جنوبی برابر آلمان به سفارت این کشور آسیایی رفتند و از کارکنان سفارتخانه تشکر کردند.

به‌ گزارش اقتصاد نیوز، تیم‌ ‌ملی فوتبال آلمان در هفته‌ سوم مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برابر کره جنوبی قرار گرفت و با کسب پیروزی می‌توانست به دور بعد صعود کند. با این حال همه چیز بر خلاف انتظار پیش رفت و تیم آسیایی با شکست دو بر صفر ژرمن‌ها، مدافع عنوان قهرمانی را کنار زد.

هوادران مکزیکی

 

کره نتوانست به مرحله حذفی صعود کند اما با این پیروزی باعث شد مکزیک به همراه سوئد در میان ۱۶ تیم برتر جام جهانی قرار بگیرد. مکزیک دیروز (چهارشنبه) ‌در آخرین بازی‌اش مغلوب سوئد شد اما پیروزی کره جنوبی به صعود این تیم به دور بعد کمک کرد.

به همین خاطر هواداران مکزیکی پس از خروج از ورزشگاه هر هوادار کره‌ای را که در خیابان می دیدند در آغوش می گرفتند و از آنها تشکر می‌کردند و سپس شعار "کره‌ای‌ها، برادرانمان، اکنون شما مکزیکی هستید" را سر می دادند. خوشحالی مکزیکی‌ها به پایتخت این کشور نیز کشیده شد و هواداران به سفارت کره در مکزیک رفتند و در جلوی این سفارت به شادی پرداختند. مکزیکی‌ها کارکنان کره‌ای در آغوش گرفتند و از آنها تشکر کردند.